Parola noua?

inmatriculata si cu taxa nerecuperata se poate face dovada prin dovada de la finante
an fabricatie 2001
motor 1.8 benzina 125 cai (Z18xe)
rulaj 297 de mii de km (cred ca reali) --> cu 50 de lei i puteam da inapoi dar nu am facut asta

ulei si filtre schimbate de 1000 de km
inainte de revizie au fost schimbate urmatoarele :
toate 4 amortizoare , pivoti stanga dreapta si bucsi brate stanga dreapta ( nu bate nimic pe ea ) + reglaj geometrie roti
unic proprietar in tara masina este inscrisa pe numele mamei mele si a fost folosita de ea mai mult dar si eu ocazional.
masina functioneaza foarte bine si are un consum de oras de 8% - 10% depinde de stilul de condus in oras iar in afara de 6,5% - 7%.

dotari: aer conditionat, 4 geamuri electrice , oglinzi electrice incalzite, 4 airbaguri, navi (model vechi) , incalzire in scaune, jante aliaj 16'',servo directie, abs,computer bord (mid), pilot automat, 7 locuri , carlig cu alimentare , cutie manuala si altele

pret : 3300 euro negociabil eventual cu jante de tabla 3200 euro negociabil.
masina as vrea sa ramana in club de acea o voi pune pe siturile specializate in curs de 2 saptamani
contact 0747074288 va raspunde mama mea la telefon Smile) sau direct aici pe forum.

salut, schimburi te intereseaza?
am un vw golf 4 variant 2001, motor 1.6 16v, dotari : clima , 4 geamuri electrice, oglinzi electrice, folie omologata, primul proprietar, taxa platita, imnnatriculata, 4 airbag-uri.
multumesc.
salut iti multumesc de oferta dar mamei mele nu i plac golfurile. Ar fi dispusa sa ofere o diferenta pt o masina mai noua acesta fiind si motivul vanzarii asa ca sunt deschis/deschisa la oferte sau schimb la schimb cu masini din acelasi an si aceeasi valoare insa eu nu prea i stiu gusturile asa ca astept in continuare oferte . multumesc
ai mesaj privat....
Se accepta unele variante si se ofera diferenta daca este cazul.
la masina sa recuperat taxa deci pretul scade la 2700 euro negociabil, oricum putem face procura la notar (40 lei) pt a evita plata timbrului de mediu.
accept variante in continuare sau oferte pretul este negociabil masina sta degeaba in parcare in ultima luna a facut doar 100 de km.
si zici ca golf-ul meu nu te intereseaza?
oferta ramane valabila.
dupa cum am zis nu e decizia mea ci a mamei mele oricum ea doreste mai mult sa o vanda deoarece eu am 2 masini si mai are si tatal meu o duba eu inca stau cu parintii deci folosim toti masinile cum apucam, daca vrei totusi sa insisti iti dau numarul ei o poti suna sa incerci si tu . 0747074288
pret nou 2550 euro se accepta orice testare masina este foarte buna dar deabia face 30 de km pe saptamana.
saptamana viitoare am un client la maisna mea si daca reusesc sa o dau as dori sa cumpar aceasta zafira
cat este timbru de mediu?
salut conform siteului anaf si emisia de 187 g/km si norma euro 4 taxa a iesit 593.76 euro
http://static.anaf.ro/stati..._timbru_2013.html

sau se poate face procura la notar cu imputernicire pt evitarea platei timbrului. Masina se sterge de la primaria locala si intra in proprietatea dumneavoastra pe numele dumneavoastra , la fel si asigurarea si itp. Si costul efectiv pt toate astea este de pana in 40-80 de lei depinde cat costa procura la notar , nu stiu cat e exact ca nu am facut asta niciodata, dar este o solutie mai convenabila financiar.
ok, sa vedem daca imi iese pasenta si discutam saptamana viitoare, asta in cazul in care nu se da pana atunci
procura la notar este valabila si in cazul in care imi iau talonul sa il pot ridica eu in locul dumneavastra?
Sant niste clauze in procura aceea in moemntul in care o trec pe numele dumneavoastra masina + actele si tot, raman la dumneavoastra si nu mai tine de proprietatea mea , singuru lucru care ramane la fel este faptul ca va fi mama mea trecuta ca proprietar in cartea masinii si la fel si nr de inmatriculare ramane la fel nu cred ca se poate schimba dar dumneavoastra avand procura si masina si actele automat prin lege santeti cu drepturi depline de proprietar. Si asigurarea cand se face se va face pe numele dumneavoastra.

de vandut nu cred ca se va vinde prea devreme au fost chair multi interesati, mai multi la schimburi decat pe bani, cat despre bani au fost numa oferte de revanzatori sa zic asa toate undeva sub 2400 euro , si normal nu prea am fost interesat de ele mai ales ca si mama a simtit ca are de a face cu "samsari" + ca pretul de achizitie la aceasta masina a fost de 7000 de euro in anul 2007 cand a fost adusa din Germania, numa cand ma gandesc ce bani au fost atunci si acuma uite a scazut valoarea de 3 ori nici nu iti vine sa o vinzi si incepi sa te gandesti sa o tii sa te fol;osesti de ea pana ajunge la fier vechi...
anunt inca valabil ...
pret nou 3250 euro , masina va fi vanduta in martie bunicului meu la 2500 euro daca e sa se vanda pana atunci se va vinde cu mai mult de 2500.

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou