Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • katalin.r

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Ca tot sunt la capitolul schimbari as dori sa-mi schimb farurile halogen actuale cu unele cu lupa pt xenon in ideea de a pune o instalatie de 6000K. M-am uitat pe net si am gasit asa ceva cu engel eyes (nu tin in mod obligatoriu dar n-am gasit cu lupa fara EA-poate stiti voi pe undeva). Ma intereseaza cateva pareri ale celor care au facut schimbarea asta si daca merita cei 250-300 euro cat fac farurile si instalatia xenon, in ideea unei mai bune vizibilitati pe timp de noapte (pe net parerile sunt impartite, unii zic ca lupele din far sunt de proasta calitate si nu dau fascicolul de lumina cum trebuie, ca urmare nu obtii o mai buna iluminare fata de halogen) Nu am pretentii de comparatie cu xenon original Hella pt ca e clar mai slab calitativ dar ma intereseaza fata de halogenele actuale. Eventual daca recomandati si vreun producator, chiar daca e mai scump dar sa nu aiba probleme la lupa sau aburire far, etc. Merci
Skip ads

  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu personal nu prea am incredere in "chinezariile" astea, daca vrei o vizibilitate mai buna pune-ti xenon pe farurile actuale, fara lupa. Dar e posibil sa ii orbesti pe ceilalti participanti la trafic daca nu sunt reglate foarte bine.
Sau daca vrei cu lupa eu iti recomand sa cauti pe la dezmembrari faruri originale cu lupa pentru astra ta. (Apropo completeaza si tu la profil ce masina ai)
Catalin.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu as merge pe acest tip de far sunt mai frumoase decat cele cu angels
http://albaiulia.olx.ro/far...led-iid-273676457
e mai vechi anuntul dar cauta pe net
merita update-ul fata de halogenul original
eu am astra g si de 6 ani am faruri cu lupa de la sonar si sunt multumit
  • bodyn

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu mi-am achizitionat lupe bixenon H1 ornamente, si xenon de 6000K pret total 550 lei, urmeaza sa le montez in far sa declipsez farul si sa ma apuc de treaba, cele mai sus prezentate de tine sunt porcarii o sa iti bata in copaci.
Cauta pe youture retrofit bixenon h1 si iti dai seama cum se vede dupa ce montezi lupele.
Skip ads

  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
@claudiu-cld mie mi se pare o tiganie totala cu dayline sau angel eyes pe alte masini, s-au pus doar pe audi respectiv pe bmw, dar gusturile nu se discuta.
  • katalin.r

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
@bodyn sa inteleg ca lupele H1 sunt calitativ mai bune decat ce gasesti prin farurile de pe piata(cele neoriginale)? Sistemul de reglaj (motorasele) mai sunt functionale?
@ionutcatalin93 farurile originale cu lupe sunt cu bixenon (au o singura lupa si pozitia) si daca pui pe masina fara xenon din fabrica nu sunt convins ca vei avea comanda activa faza lunga/faza scurta....plus alte modificari pe la masina presupun
  • bodyn

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sistemul de reglaj ramane si este funtional.
Am sa postez poze cant termin de montat la mine .
  • katalin.r

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
am gasit ceva mai scump cu lupa pt faza scurta de la FK Automotive, cu motoras de reglaj inclus. Si-a montat cineva, cum sunt dpdv al iluminarii?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR