Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bvirgil

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Desi pun tarziu intrebarea, as dori sa stiu ce fel de Euro are masina din subiect. Am vrut s-o iau din Franta in 2006 si nu eram sigur ca are Euro 3. In cerficatul de inmatriculare nu spunea ce Euro are asa ca n-am vrut sa risc.
Stie cineva ce norme Euro respecta?

Multumesc.
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ce cod are motorul?
Probabil e X14XE, caz in care e Euro 2.
  • bvirgil

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Intr-adevar, codul motorului este X 14 XE. Iar la acest motor normele de poluare apar D3/D4. Chestia interesanta este ca la urmatorul cod de motor Z 14 XE norma de poluare trecuta este Euro 4. Atunci unde este Euro 3?
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
NU E Smile GLUMESC....d3/d4 - norme locale germane..din pacate..si eu am cautat acum un 2 ani sa imi aduc ceva si am fost dezamagit cand am vazut ca tot ce era inainte de 2000 era euro 2....chiar daca gaseam masini impecabile si modele fabricate pana in 2002-2003....singurele pe care le-am gasit cu euro3 (probabil datorita influentei puternice in RO), pe lista RAR, au fost renaulturi (ex. motoarele de 1.6 care sunt acum pe logan 16v)....

iar de astra G...intr-adevar...banuiesc ca ai si gasit-o la un pret ok si arata si bine:D si eu am gasit in Franta multe masini ok si cand le verificam inainte sa intram in UE, ma trezeam plangand langa site-uri Smile ca aveau euro 2. De ex gasisem la o belgianca cu care ma si conversasem telefonic, o astra G 1.4 in 3 usi cu 50mii km, parea impecabila din poze, la doar 3.500euro din 1999...motiva ca o vinde asa ieftin ca are masina de serviciu si inca o omega. ma rog in poze aparea cu o viloaca cu garaj etc. Smile
Skip ads

  • bvirgil

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Masina costa 2900 de euro si arata super....

Tot nu inteleg, daca modelul X 14 era doar Euro 2, urmatorul motor sare direct la Euro 4? Asa scrie in fisa tehnica pe care o am aici.

Pe ce site-uri verifici din ce categorie de Euro fac parte masinile?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cam ieftina ca sa nu fie "trucata", si asta iti spun direct "de la sursa"... Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR