Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • rsmeu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Va salut cu respect oameni buni. Sunt propietarul unui vectra c 1,9cdti din 2007 motor z19dt . problemele mele ar fi urmatoarele: cum aflu daca opelul meu are filtru de particule? Daca schimb distributia de la ce firma trebui sa cumpar piesele? ce imi recomandati? uleiul as dori castrol edge(motor diesel 120000km) ar fi bun 5w40? V- as fi forte recunoscator daca m-ati putea ajuta . cu stima si respect rsmeu. multumesc anticipat!
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut. in legatura cu DPF-UL te apleci sub masina si pe sub scaunul soferului se afla o toba mai mare care intra in ea 2 conducte subtiri de 8 mm si un fir cu o sonda daca nu ai asa ceva esti un fericit,referitor la schimbul de ulei si distributie : castrol a scos pe piata si ulei cu specificatiile GM si 5w40 este perfect ,iar daca ai dpf vezi sa scrie pa bidon si cifra C3 pe langa a2 b2b4 sau ce o mai fi pe acolo, distributia : ia-ti piese de origine si service f. bun, bine ar fi sa faci un drum la bucuresti la servisul clubului si sa-ti cumperi kit-ul de la cei care iti schimba distributia ca sa ai garantia completa
  • rsmeu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc foarte mult daniel pentru raspuns. imi spui te rog frumos unde este servisul clubului si vin cu mare placere. Ar fi mai bine ca masina sa nu aiba dpf?
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
cauta adresa aici pe forum este la iesirea din Bucuresti spre A2 , ai si nr. de telefon pt. programare EDS SE NUMESTE
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR