Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara ! am o vectra c din 2005 in 6 trepte 1.9 , 120 hp. As dori sa montez gid/cid cu tv .
Pe masina am mini displayul acela care arata doar ora si termometrul . Iar ca player numai este cel original ci un pioneer deh2200ub din cate stiu fara functie de BC.Ce trebuie sa fac ca sa imi arate consumul mediu si istant si range si sa am tv ? Pe maneta nu am niciun buton de BC.
Ce trebuie sa cumpar si cam ce pret are fiecare piesa in parte. Cod sasiu : W0L0ZCF6951151741 ( stiu ca se verifica cu un program care iti spune tot ce are masina )

playerul nu vreau sa il schimb pt ca am subwoofer si nu imi place cum se aude cel din fabrica sau daca trebuie schimbat doar cu ceva aftermarket.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a controla GID, CID sau MID la full can cum e a ta, ai nevoie si de player original.
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Se poate si fara radio original dar trebuie telecomenzi pe volan.
Daca volanul nu are telecomenzi trebuie altul cu tot cu telecomenzi scroll. Din scroll-ul din stanga se va putea controla bord computerul. Ai nevoie de urmatoarele:
display CID full CAN , aprox 300 euro , plus masca display,
interfata video pentru display , aprox 160 euro
tuner tv DVBT pe care il vei conecta audio la pioneer( se presupune ca are AUX IN ) , aprox 150 euro
cineva priceput care sa ti le monteze si sa le programeze cu tech2
masca display si volanul - pretul in functie de dezmembrari
iterfata video- iei legatura cu colegul GRIGS, display-ul- colegul cristian tm, tunerul stiu pe cineva pe Calea Vacaresti
amanunte pe privat
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Volanul are comenzi pe volan din fabrica e cel cu 2 scroluri de volum pe dreapta si inca unu pe stanga deci asta iese din discutie Va multumesc mult pt raspunsuri!
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am tot citit topicuri diverse zilele astea si nu inteleg daca modelul meu de masina are: tija swirl care se strica si filtru de particule !?
app imi apare in bord eroare cu masina si cheita am fost la tester si mi-a spus ca inseamna: eroare de martori in bord , dar oare din ce cauza ?
aveti seria mai sus,pt a verifica Very Happy
Multumesc !
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR