Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • player7k

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Am un Opel astra H 2004 motor 1.6 benzina si i-am facut schimbul de ulei la 192500 de km si pe la 193100 de km mi-a aparut in bord ca am nivelul de ulei foarte scazut, am completat cu acelasi ulei, dupa aproximativ 600 de km mi-a aparut iara acelasi indicator. Ce poate sa fie de imi pierde ulei sau imi mananca ulei? Tin sa precizez am bagat ulei GM W5 si am pe ea filtru sport ma gandesc ca din cauza filtrului sport ? Multumesc frumos
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ce treaba are filtrul cu uleiul?
Ce fel de ulei ai avut inainte?
Cat ulei ti-a mancat inainte?
Ai verificat masina? Te-ai uitat pe sub ea, se vad urme de ueli scurs pe undeva?
Ai benzinar aspirat, deci uleiul ti se poate pierde fie curgand pe langa motor (de exemplu semering palier?) fie intrand in cilindri
Gasesti pe forum informatii cum poti sa identifici mai concret cauza pierderii, trebuie doar sa cauti si sa citesti
  • player7k

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce fel de ulei am avut pentru ca este cumpãratã recent Masina. Inainte nu imi mânca deloc ulei. Ma gândesc ca uleiul este prea subțire si se pierde pe undeva. Pe sub Masina nu imi curge si nu se prelinge pe lângã motor am verificat dar atunci cand este pe liber si accelerez asa maxim imi da cu ulei pe toba poate ca uleiul sa fie prea subțire si sa i-l scoatã afara?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Probabil ca inainte a avut 10w40
incearca un 10W40 de calitate. De exemplu Mobil (vezi ca e o megadiscutie pe marginea uleiurilor)
  • player7k

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2013

  • Mesaj Privat
multumesc frumos o sa il mai tin catva timp si o sa il scot Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR