Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • 1312
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 23 Mar 2012
  • Astra 2011 16 XER
  • Bucuresti
  • 1312

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 16 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara!

Am citit o mare parte din posturile de pe acest forum iar prin acest post tin sa multumesc utilizatorilor care si-au petrecut timpul ajutand la formarea acestei comunitati.

Acum voi trece la treburile mele, si anume: m-ar interesa dupa ce vand actuala masina (Astra H 1.6 XER 10/2011 - am inteles ca din cauza lunii este considerata 2012?; care este cam cheluta, in sensul ca pe langa pilot automat, clima, senzori parcare spate si alarma nu imi trece prin cap vreun feature care sa fie optional si prezent pe ea) pe care banuiesc ca voi lua in jur de 7200-7500E (in conditiile in care masina are aproape 35K km, rulata 80% in Bucuresti, restul pe 'drumul spre Moldova', cele 2 revizii facute la reprezentanta Opel de unde a fost achizitionata, ITP efectuat, ingrijita etc) la care sunt dispus sa adaug inca 7000 sa-mi cumpar o Insignie, motor 1.8 benzina (140 BHP) dar dotata din cap pana in picioare. Adica Bixenon AFL, Navi, senzori fata/spate (banuiesc ca de pe masinile care au nivelul de echipare necesar pentru dotarile numite de mine mai sus nu poate lipsi combo-ul de senzori lumina/ploaie, clima sau pilotul automat).
Consumul de la care ma astept la motorul de 1.8 benzina (luand in calcul si greutatatea masinii) este undeva la 15-16% in Bucuresti, cu reviziile si restul de costuri aferente unui Opel sunt obisnuit (tatal meu a avut un Vectra C 1.8 benzinar pana prin 2010, eu pot spune ca am relationat recent din cauza masinii actuale).
Am sanse sa gasesc ceea ce caut in tara? Evident ca prefer sa cumpar ceva bun in detrimentul unei pocnitori, dar nu as vrea sa fiu nevoit sa plec in Germania ca sa aduc masina 'de mana' de acolo si nici nu as vrea sa pierd timp cu tone de acte.
Pe autovit am gasit asta. Are cam tot ce vreau (mai putin Navigatie, dar pot trece peste, si-asa nu ma omor dupa amplasarea ei in centrul consolei a la Opel) dar banuiesc ca va disparea pana cand reusesc eu sa vand masina si sa ma mobilizez financiar pentru a o cumpara. O sa mai gasesc asa ceva prin tara sau este o raritate?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri, o seara faina!
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut , masini gasesti stiva si crede-ma ai de unde alege , asa ca orienteaza-te bine inainte de a te decide( stii si tu asta).
Masina care iti place e faina , parca km cam putini la pretul asta , dar fiind benzina si berlina a.f .2009 sunt sanse sa fie reali. Din pacate sistemul DVD cu bluetooth, mp3 si auxiliar , e de mare ajutor la drumuri lungi si nu numai( navigatia oricum nu e ce trebuie ca si harti pe Romania) , in rest dupa parerea mea e o masina ce merita banii. Succes !
  • 1312
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 23 Mar 2012
  • Astra 2011 16 XER
  • Bucuresti
  • 1312

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 16 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Navigatia ma atrage doar din cauza Bluetoothului, desi din cate am citit pe aici exista probleme intre HTC ONE si modulul masinii. Very Happy
Banuiesc ca si versiunea fara navigatie are AUX (jack de 3,5 standard), nu?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
in primul rand; nu mai deschideti topicuri cand sunt unele deschise de moderatori pe acelasi subiect, referitor la masina......nu stiu daca e insignia cu norma poluare euro4.......dar poate ma insel.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pt initiator - Lasa-mi o adresa de mail si iti trimit o oferta...ti-am scris si un pm dar nu stiu daca a ajuns la tine........bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR