Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Doresc sa aflu parerile celor care au apelat la service-ul celor de la autoa. Am de schimbat 2 semering-uri, si daca fac asta as schimba si ambreiajul daca tot platesc manopera pentru demontarea cutiei. Ati avut ceva neplaceri cu cei de acolo? Exista vreun mecanic pe care il recomandati?
Intreb fiindca la ei am gasit cele mai mici preturi si la piese si la manopera(mai ales la manopera); Astept raspunsurile voastre fiindca saptamana asta as cam vrea sa ma programez. Multumesc!
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cat e manopera pentru schimba ambreiaj ?
  • Wannabe

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu am facut revizia anuala la ei si nu au fost probleme deloc. Nu a fost o munca asa "delicata" ca schimbarea unui ambreiaj, dar eu mi-am format o parere buna despre ei.
  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Manopera pentru ambreiaj plus cele 2 semering-uri - unul la cutie unul la planetara- este de 420ron;
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am facut reviizile periodice la ei.....
In general sunt aceasi mecanci pe care ii gasesti in orice service.Poate doar ca lucrand mult pe opel stiu un pic mai bine masinile si problemele aferente fiecarui model!
Eu am avut neplacuta surpriza ca la ultima revizie cel care mi-a schimbat uleiul a "uitat" sa imi dea uleiul ramas in plus.Imi trebuia pentru completare cand mai scadea nivelul,asa ca am fost obligat sa mai cumpar o sticla in plus....
Pe de alta parte am schimbat distributia si cureaua de accesorii la ei si la vreo cateva luni cureaua de accesorii s-a desirat toata asa ca am dat fuga inapoi si mi-au inlocuit imediat cureaua,binenteles fara sa mai platesc nimic.
Asta ca idee,ca unii sunt foarte multumiti de ei iar altii le dau in cap.Eu unul tot la ei o sa merg,doar ca acum o sa fiu mai cu bagare de seama!
  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentur raspuns; as mai avea o intrebare: te lasa sa vezi cum lucreaza la masina? avand in vedere ca e prima oara cand merg la ei, as dori sa vad ce fac si cum fac....as avea si varianta sa fac asta cu o cunostinta care este mecanic de cativa zeci de ani, dar mi-e frica ca nu voi beneficia de garantie pentru piese, din cauza ca nu au fost montate in service autorizat.
  • Jean05rsj

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare, eu am un astra h adusa in 2008 in decembrie iar de cand am adus-o numai la autoa am facut toate interventiile la masina revizii, schimb ulei si filtre, diagnoza computerizata, etc,iar in viitor tot la autoa am sa merg, ca acolo este pentru mine cel mai OK. Stau langa masina la reparatii, vad instant cum se lucreaza etc.Nu am nicio legatura cu service-ul asadar nu ma acuzati de partinire
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E bine de stiut ca exista si altceva decat EDS, care intre noi fie vorba, au cam marit preturile si au uitat de "clientul nostru-stapanul nostru". Cei de la EDS au fost pe forum, prea multa vreme, cam singurii care ofereau calitate la pret convenabil. Poate ca e timpul sa le ia altcineva locul cand vine vorba de operatiuni simple de revizii sau inlocuiri banale de piese.
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pai la 420 ron chiar este ok , referitor la calitatea serviciilor nu pot sa comentez ca nu stiu, dar pretul este unu bun.
  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Tocmai acesta a fost scopul deschiderii acestui topic: am primit oferta de la ei pentru schimbarea celor 2 semering-uri (1 la planetara si 1 de palier), iar pretul pentru manopera era de 724RON; probabil vor ramane service-ul preferat in cazul in care voi avea o problema pe care nu o pot rezolva in alta parte, dar pentru chestii pur mecanice, ca schimbarea unor placute, discuri etc voi apela de acum la alte service-uri, evident cu preturi mult mai mici. Imi pare rau ca au aceste preturi, fiindca tot timpul am apelat la ei tocmai pentru ca imi place cum se lucreaza; se prea poate ca unele preturi sa fie mai mari si decat in reprezentanta - din cate stiu acesta a fost si motivul deschiderii acestui service.
  • iliecsorin

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sint multumit de prestatie, doar revizii anuale, zilele urmatoare trec din nou pentru revizie, mai la vara si pentru antigel, poate si un set nou de caucioace.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Atata timp cat eu personal am facut drum de la Ceahlau (NT) la Bucuresti (AutoA) pentru a-mi face la masina revisiile ( de 3 ori in 4 ani) personal le ofer calificativ F.B. Ca lucrari facute : schimb amortizoare (toate 4) , schimb kit distributie+kit ambreaj, bucse, bielete etc. Preturi foarte bune la piese si manopera + personal de calitate. Recomand cu incredere.
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
FOARTE PROASTA!O sa detaliez mai mult pe topicul lor....
  • B295CRS

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2013

  • Mesaj Privat
AM masina la ei...deocamdata foarte foarte nemultumit din privinta pretului de manopera pentru demontare-montare dpf. Pretul initial era 960ron dupa care am negociat la 800ron...Desi tot mi se pare enorm.insignia rste masina si am inteles ca filtrul se scoate greu ca trb demontat turbina si inca altr chestii. TOtusi mi se pare cam mult 800 o sa revin cu parere dupa ce iau masinasi sa vad daca reusesc sa inteleg de unde atata manopera...
  • B295CRS

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Am fost sunat astazi sa.mi zica devizul si pretul pt manopera mi.au zis acum ca este 300ron Smile))... ce sa zic...poate am inteles eu gresit desi chiar am discutat cu ei pe tema ca este ft scump. In fine maine o sa iau masina si revin cu parere despre cum au efectuat tot!
  • B295CRS

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Totul a fost foarte bine efectuat. Sunt multumit de serviciile oferite de ei!
  • AngelGuard

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Cele descrise aici le-am patit dupa o vizita la service-ul Autoa.

Nu vreau sa arunc cu noroi in ei, poate ca sunt super profi de obicei si eu am fost acel caz dintr-un milion in care au gresit. Ceea ce va stafuiesc insa, si nu are cu ce sa va strice, este sa fiti cu ochii pe ei cand va umbla la masina.
  • deleted-111985

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Total nemultumit... Am incercat timp de 2 zile sa fac o programare ca sa schimb o distributie, fara nici un succes. Nici macar nu am reusit sa dau de cineva de la service, ca sa aflu cand m-ar putea programa pentru lucrare.
Stau si ma gandesc cum ar trebui sa procedez in viziunea celor de la AutoA? Sa fac programarea din momentul in care cumpar masina, ca poate doar asa reusesc sa fac ceva?
Daca asa procedeaza cei de la AutoA pt o programare, nici nu vreau sa stiu cum se lucreaza in service.
De tot rasul...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Iulie si august tot ce este service auto, stomatologie, permise si inmatriculari, stare civila, evidenta populatiei sunt full din cauza capsunarilor. Daca tu ai asteptat atata este greseala ta. La service clima aceeasi situatie, toti au asteptat caldurile.
  • deleted-111985

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Dancuciureanu, nu se pune problema ca am asteptat. Masina a fost cumparata acum vreo 3 sapt. Deci, din punctul asta de vedere nu am avut de ales. Vad ca esti din Iasi, dar fiind moderator al forumului, ma gandeam ca poate imi poti recomanda un alt service decent in Bucuresti, unde sa nu-mi fie frica sa merg Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR