Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • StefanPascu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut,am cumparat de putin timp un Opel Insignia ,diesel,130 de CP,an fabricatie 2010(pe geamuri scrie 2009,dar in certificat 2010) si aseara in timp ce eram prin oras am simtit ca directia merge din ce in ce mai greu.M-am gandit ca poate am pana ceva,am verificat si nu era nici o problema pe la roti.Dupa aceea am observat ca bateria nu ma incarca ,m-am gandit ca sigur s-a rupt curea de la alternator .Am deschis capota si curea era sarita de acolo.In cateva minute m-au lasat luminile iar directia mergea ca la un tractor... pur si simplu trebuia sa trag cu toata forta pentru a putea lua virajele.Am ajuns in cele din urma acasa si un prieten mecanic a venit sa-mi spuna de ce am nevoie .Mi-a spus ca trebuie sa schimb rola de la alternator si inca o fulie pentru ca nu mai functioneaza cum trebuie si trebuie schimbat si rola intinzator de la alternator.Am sunat la o firma care aduce doar piese originale si mi-a spus ca daca pun acum comanda ,cel mai repede poate sa ajunga in 14 zile pentru ca piesele din direct din Germania.Problema este ca am nevoie neaparata de masina in cateva zile pentru ca voi pleca cu familia in vacanta asa ca m-am gandit ca poate mai cunoaste cineva niste magazine de incredere care sa ma poata ajuta cu aceasta problema si un pret estimativ...
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ti-a spus sa inlocuiesti 3 componente fara a argumenta(motiva) in nici un fel.Curele se mai rup in timp,recomandat fiind sa inlocuiesti doar cureaua si ai sa vezi ca toate revin la normal.In ceva mai bine de 3 ani,rolele(rulmentii) si fuliile,nu pot suferii uzuri iesite din comun,ceva e dubios...viitorul va confirma sau nu, banuielile mele.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR