Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • aidrian25

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sal pe 12.07 am primit și eu un remap la astra h Z17DTL datorita bãieților de la eds și le mulțumesc pe aceasta cale.
Într-adevãr se simte diferența zici ca am alt motor.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Un preț pentru DPF off la o Astra J Sport Tourer 2011 , A 1,7 DTJ ?
Mulțumesc .
  • gustoman

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Zafira 2009 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Saluare

Ma intereseaza cat cost un DPF off hard si soft (mentionez ca vreau sa pastrez filtrul pt o eventuala revenire) la o Zafira B cu motor A17DTJ 110 CP

Multumesc
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:Un pret pentru DPF off la o Astra J Sport Tourer 2011 , A 1,7 DTJ ?
Multumesc .

Buna seara,

200 EUR - eliminare din software
50 EUR - eliminare hardware

gustoman a scris:Saluare

Ma intereseaza cat cost un DPF off hard si soft (mentionez ca vreau sa pastrez filtrul pt o eventuala revenire) la o Zafira B cu motor A17DTJ 110 CP

Multumesc

Salut,

200 EUR - eliminare din software
50 EUR - eliminare hardware
  • cosmin92

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua
ma intereseaza si pe mine pentru un Opel Astra H z19dth urmatoarele:
-soft 200cp pe Sport ON si 170 cp pe Sport off se poate?
-EGR off ce beneficii aduce? si ce probleme pot intampina dupa?
Un pret pentru aceste operatii si daca inainte se verifica masina daca este in parametrii si daca este ok sa faci softul sau daca o sa ai diferite probleme dupa.
Va multumesc!
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cosmin92 a scris: (...)
-EGR off ce beneficii aduce? si ce probleme pot intampina dupa?
(...) inainte se verifica masina daca este in parametrii si daca este ok sa faci softul sau daca o sa ai diferite probleme dupa.
Va multumesc!


Salut, aici iti pot raspunde eu, care am acelasi motor ca tine. Principalul beneficiu al dezactivarii EGR este ca nu o sa mai apara depuneri in galeria de admisie. Daca ai DPF, e "sanatos" pentru el dezactivarea EGR. Un beneficiu minor ar mai fi ca masina o sa raspunda mai repede la accelerare.
Masina se verifica inainte de resoftare, daca baietii considera ca motorul nu e in parametri, iti vor recomanda sa remediezi inainte problemele si apoi sa faci softul. Nu or sa resofteze un motor cu probleme, doar ca sa ia banii.
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sunt curios de efectele si urmarile pe care le vor avea DPF off doar din soft, fara sa-l dai jos si fizic.
Merita facut acest pas? Filtru ramanand pe masina, nu se va infunda? ( dupa un nr de km, avand in vedere ca nu-si va mai face curatarea... )
Ca e sanatos stiu, si aduce beneficii EGR-ului si galeriei, dar pentru filtru care ramane pe masina?
Multumesc.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
cosmin92 a scris:buna ziua
ma intereseaza si pe mine pentru un Opel Astra H z19dth urmatoarele:
-soft 200cp pe Sport ON si 170 cp pe Sport off se poate?
-EGR off ce beneficii aduce? si ce probleme pot intampina dupa?
Un pret pentru aceste operatii si daca inainte se verifica masina daca este in parametrii si daca este ok sa faci softul sau daca o sa ai diferite probleme dupa.
Va multumesc!

Pret: 250 EUR
Se face o diagnoza inainte de operatiune. Daca din diverse motive (mecanice, etc) remaparea nu se poate efectua, se va plati max. 120 lei contravaloarea diagnozei. In caz contrar, e inclusa in pretul remaparii.
Despre EGR a scris Mr. bob.

ska a scris:Sunt curios de efectele si urmarile pe care le vor avea DPF off doar din soft, fara sa-l dai jos si fizic.
Merita facut acest pas? Filtru ramanand pe masina, nu se va infunda? ( dupa un nr de km, avand in vedere ca nu-si va mai face curatarea... )
Ca e sanatos stiu, si aduce beneficii EGR-ului si galeriei, dar pentru filtru care ramane pe masina?
Multumesc.

Se va infunda filtrul.
  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Un remap pentru o zafira b 2011 motor A16XNT turbo este benzina si CNG iar pe benzina consuma mult cam 14 la suta pe oras 10 la suta extraurban . Pe CNG inca nu miam facut nici o idee cu consumul pentru ca nam avut de unde sa alimentez . Poate reusesc sa fac un plin la bulgari luna asta sami fac o idee . Intenționez sa achizitionez un comresor de cng pentru reteaua de gaz de acasa sa devin independent de stațile peco. Va mulțumesc.
  • Mirabela

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Oferiti servicii in Timisoara sau zona de vest a tarii? Pretul de 400 Euro (pentru masina mea) e cu TVA? Cam cat dureaza? Multumesc!
  • crisscross

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2007 z 19 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! ma intereseaza sa fac si eu o remapare la Zafira B ,motor Z 19 DT, cu cine trebuie sa vorbesc si cat costa ? (necesita programare? trebuie sa vin la Bucuresti?)
  • Tranzisztor

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004 1.7CDTI DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Am o intrebare pentru cei de la EDS. Eu am facut remapare de 2 luni (sunt multumit) am observat ca am problema si cu ambreiaj. Inainte de remapare daca am turat motorul pana 2000rpm si am lasat sa scada inapoi turatia atunci intre 1300-1000rpm am auzit un zgomot ciudat/tacanit (fara sa fie bagat in viteza). Nu am stiut de unde vine. Iar acum la un drum lung am observat ca incepe sa patineze ambreiajul, mai ales in treapta a 4-a e foarte usor ca sa reproduc fenomenul daca accelerez brusc. In a 3-a nu prea se simte. As vreau sa schimb ambreiajul dar nu stiu ca sa inlocuiesc din nou cu varianta originala (masa dubla) sau sa trec la volanta simpla. La varianta cu masa dubla scrie ca e pentru 240NM, iar acum teoretic am 300NM. Cu masina rar accelerez brusc in viteza 1-2. Numai in vitezele 3-4-5 apas pedala pana podea. Ce varianta imi recomandati? As prefera sa mai tina ambreiajul nou 5-7 ani si ~130.000km macar. In oras fac maxim 30% din km mentionati. Multumesc anticipat.

p.s. E vorba despre un Astra H 1.7cdti DTH cu 5viteze

O zi buna.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu am testat vreodata combinatia de volanta cu masa simpla pe Z17DTH prin urmare nu ne putem pronunta.
Un ambreiaj nou ar trebui sa tina minim 100000 km la o exploatare corespunzatoare.
  • Tranzisztor

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2004 1.7CDTI DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Mikki a scris:Nu am testat vreodata combinatia de volanta cu masa simpla pe Z17DTH prin urmare nu ne putem pronunta.
Un ambreiaj nou ar trebui sa tina minim 100000 km la o exploatare corespunzatoare.


Buna Mikki,

Deci imi recomanzi tot varianta cu masa dubla si cu masina remapata si cu stil de condus mentionat. Multumesc. Atat am vrut sa stiu.

O zi buna,
David
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Branzea a scris:Un remap pentru o zafira b 2011 motor A16XNT turbo este benzina si CNG iar pe benzina consuma mult cam 14 la suta pe oras 10 la suta extraurban . Pe CNG inca nu miam facut nici o idee cu consumul pentru ca nam avut de unde sa alimentez . Poate reusesc sa fac un plin la bulgari luna asta sami fac o idee . Intentionez sa achizitionez un comresor de cng pentru reteaua de gaz de acasa sa devin independent de statile peco. Va multumesc.

Nu am remapat vreun motor cu acest cod inca. Nu putem spune sigur pana nu comunicam cu ECU motor.

Mirabela a scris:Oferiti servicii in Timisoara sau zona de vest a tarii? Pretul de 400 Euro (pentru masina mea) e cu TVA? Cam cat dureaza? Multumesc!

Doar in Bucuresti. Pretul de 400 EUR e pret final (include toate taxele). Operatiunea dureaza aprox. 3 ore

crisscross a scris:Salutare! ma intereseaza sa fac si eu o remapare la Zafira B ,motor Z 19 DT, cu cine trebuie sa vorbesc si cat costa ? (necesita programare? trebuie sa vin la Bucuresti?)

Am raspuns pe PM.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Tranzisztor a scris:
Mikki a scris:Nu am testat vreodata combinatia de volanta cu masa simpla pe Z17DTH prin urmare nu ne putem pronunta.
Un ambreiaj nou ar trebui sa tina minim 100000 km la o exploatare corespunzatoare.


Buna Mikki,

Deci imi recomanzi tot varianta cu masa dubla si cu masina remapata si cu stil de condus mentionat. Multumesc. Atat am vrut sa stiu.

O zi buna,
David


Da, un ambreiaj nou duce destui kilometri fara probleme.
  • maryan_nar

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut Mikki un remap la vectra c y 22dtr cat costa si o eventuala programare pentru sfarsitul lui august cum pot face? Numai bine
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Salut,
Y22DTR - 200 EUR, programare cu 1-2 zile inainte, telefonic, aici prin mesaj privat sau pe email.
  • maryan_nar

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Mikki a scris:Salut,
Y22DTR - 200 EUR, programare cu 1-2 zile inainte, telefonic, aici prin mesaj privat sau pe email.
Trimite mi un PM cu un nr de tel . Multumesc
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Maiandrei - 0722.238.381 sau Mikki - 0722.762.448
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR