Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Va salut ! am montat de curand o inchidere centralizata aftermarket care are iesire si pentru sirena,astazi am tras firul din habitaclu in compartimentul motor,insa sunt in pana de idei unde sa montez cat mai corect sirena.
Am gasit ceva suruburi pe oala dreapta a masinii,insa pe langa oala trece furtunul de alimentare cu benzina si parca am o retinere. Care aveti montat asa ceva pe masina,rog daca se poate o poza...Multumesc anticipat !
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce sirena? De aia, model Vasile Roaita?
Mai bine sezi pe curul tau, ca o sa te trezesti cu vreun bolovan prin parbriz dupa ce o sa trezesti juma de cartier intr-o noapte...

Daca tii totusi mortis sa te joci de-a revolutionarul, cauta-i un loc prin stanga. In fata rotii, jos... Din ce tin minte, pe acolo era destul de mult loc.
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
se poate pune chiar sub plasticul de la baza parbrizului nde se monteaza goarna originala pentr alarma Smile
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
jE a scris:Ce sirena? De aia, model Vasile Roaita?
Mai bine sezi pe curul tau, ca o sa te trezesti cu vreun bolovan prin parbriz dupa ce o sa trezesti juma de cartier intr-o noapte...

Daca tii totusi mortis sa te joci de-a revolutionarul, cauta-i un loc prin stanga. In fata rotii, jos... Din ce tin minte, pe acolo era destul de mult loc.



Nu de-a lui Vasile Roata,ci de-a lui Vasile Janta, de fel eu ii spuneam goarna,insa in schema inchiderii se numeste " sirena" si in magazin tot asa se numeste,d-aia am numit-o asa.Cat despre faptul ca o sa trezesc juma' de cartier cu o simpla inchidere(nu alarma) care piuie de 2 ori la armare,eu spun ca exagerezi teribil,dar posibil sa te enerveze pe tine astia care au asa ceva pe masina,problema ta.
Am montat-o in final sub capota ,cam pe unde vine filtru de motorina la Astra G-urile diesel,are panoul niste gauri acolo si e spatiul relativ ok
Skip ads

  • Seb1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 1.6 Z16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna

Eu am o astra g pe benzina, ce locuri mai sunt in zona motor pentru montat sirena?
Tot pentru o inchidere centralizata cu telecomanda va fi folosita.
Am montat inchiderea si a mai ramas doar sirena...
Multumesc
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
langa gura de umplere de la vasu spalator,tot acolo am pus goarna de la sirena
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am montat-o fix in locasul asta langa corpul clapeta



Sunt ceva mofturi astea,dar merita din plin, atat ledul de armare/dezarmare, cat si sirena,foarte utila in parcare la hypermarket
  • Seb1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 1.6 Z16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara
Multumesc pentru raspunsuri, i-mi fac timp la sfarsitul saptaminii si o montez si pe ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR