Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cristiete

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Opel Astra G, 2001, Z12XE, 1.2l

Stergatorul de la luneta nu merge. Vechiul proprietar mi-a zis ca nu l-a folosit niciodata (masina e adusa de vreo 7 luni si e bine intretinuta), asa ca nu stia ca nu merge.

Intrebari:

Siguranta corespunzatoare e comuna cu cea de la stergatoarele din fata? daca nu, care e? Scrie in blocul de sigurante (nu l-am desfacut inca, sorry)?

Un motor de stergator de luneta e scump? Stiti cat costa si de unde se poate lua? (as prefera Craiova sau zone adiacente, daca nu, merge si prin posta.).

Multumesc

PS. Am gasit intr-un thread un detinator de asemenea masina, cu motor de 1.2, nu l-am retinut atunci iar functia de cautare nu da rezultatele dorite tot timpul, daca il citeste as vrea sa-mi dea un pm, sa discutam despre tipul acesta de masina - motor mai mic la gabarit mai mare, greutate de pus pe ea, etc...
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e siguranta...si e si motorasul blocat...a intrat apa pe langa ax si s-a blocat. siguranta e una comuna cu cea de la claxon....si motorasul il deblochezi punand solutie de aia de degripat pe langa axul motorasului. eeventual il iei jos, il desfaci....si incerci sa il invatri cu mana. pot fi si carbunii distrusi in urma blocarii rotorului. eu mi-am confecttionat alti carbuni dintr-un carbune mai mare de aspirator cred. bafta!
  • cristiete

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc. Claxonul merge, deci siguranta e buna. Releul se aude, deci mai ramane posibilitatea ca motorasul sa fie blocat. E bine daca spui ca se poate repara, ar fi bine daca ai face un tutorial pe tema asta.
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
o sa rezolvam si treaba asta....iti cer putin timp..o sa fac un tutorial.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR