Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Ionutz_s

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut ! De cateva zile am achizitionat un sistem de 10 difuzoare originale OPEL ca acesta....
Pe fata imi trebuie alimentare pentru difuzoarele de medii de 10cm iar pe spate imi trebuie alimentare pentru tweeterele de pe usi .
Cum ar trebui sa procedez si de unde sa trag alimentare ?
Astept pareri si solutii...
  • Ionutz_s

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Daca am vazut bine se pare ca pe difuzorul de 16.5 cm are doua mufe , una din care se alimenteaza instalatia masinii si una care are inter-pusa intre difuzoare o bobina pentru frecventele de medii , as pute trage de acolo semnal sau nu , intreb ?
Pe difuzoarele de 13 cm de pe usa spate nu am vazut o astfel de mufa si ma intreb de unde as putea lua semnal pentru tweeterele de pe usi...!?
Daca gresesc rog sa ma corectati si sa veniti cu solutii despre modul de montare al acestor difuzoare...
Va multumesc.
  • Ionutz_s

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2013

  • Mesaj Privat
chiar nimeni nu este interesat de acest subiect...?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
masina mea a avut 6 difuzoare din fabrica (4 in usi + 2 tweetere in usile din fata).
tweeterele din usile spate au venit bonus odata cu instalatia electrica pentru geamurile electrice spate (masina a venit din fabrica doar cu geamuri electrice fata), odata cu comenzile pentru geamuri au venit si tweeterele (acestea sunt in suportul butonului).
dar masina mea e vectra c

aparent a ta e vectra b si probabil din cauza ca ai postat la forumul de vectra (si nu la ramura de vectra b) de aia nu primesti raspuns.
multa lume intra direct la sectiunea de vectra b si ignora mesajele de la vectra
  • Ionutz_s

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2013

  • Mesaj Privat
rog ca moderatorul sa schimbe ,daca se poate , aceasta discutie la sectiunea dedicata Opel Vectra B .
multumesc jgyprime pentru sesizare .

Cu respect .
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR