Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • corneliu.biro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DYH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Caut de cateva zile pe forum si pe net si nu am reusit sa gasesc solutie la problema mea, imi cer scuze daca readresez o problema rezolvata.
Am cumparat masina(Opel Astra H - 2005) de o saptamana si este primul meu Opel.

Atunci cand activez butonul de dezaburire geamuri sau setez manual sa bata aerul in parbriz, aerul bate pe centru. Ca sa dezaburez geamul, setez sa-mi bata aerul la mijloc. Fix anapoda
Se poate trai si cu problema asta dar asa de mult imi doresc sa o rezolv...

Cu masina am primit si OPCOM(cu care nu am apucat sa ma joc prea mult) iar utilizatorul precedent a desfacut bordul in incercarea de a rezolva o problema cu clapeta care face schimbul intre aerul cald sau rece deci mari sanse sa fi facut el ceva, fizic sau software.

In weekend-ul asta desfac si eu bordul, sper sa rezolv cu clapeta rupta(din pacate nu am gasit sa cumpar) si as dori sa rezolv si problema cu dezaburirea.
  • corneliu.biro

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DYH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Am desfacut bordul.
Am miscat roticica care seteaza directia curentilor de aer. M-am jucat cu ea 1-2 ore sa incerc sa o setez.
Dupa ce am scos bornele(practic dupa ce am resetat) totul a venit la starea initiala. Sus si mijloc incrucisate.
Acum ma gandesc cumva ca trebuie setat din OPCOM ori mutate piciorusele pe alte canale, eu doar am invatit-o cu motorasul scos.

Chiar nimeni nu are o sugestie?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR