Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Va salut Domnilor....
Am o eroare ciudata pe display-ul central : check rear right number plate light....bine ordinea si denumirea o fi putin altfel dar in principiu asta plange ( becul de la numar din spate dreapta sa il verific ) si becurile de la numar merg amandoua ?!?! L-am schimbat pe cel din dreapta....l-am schimbat si pe cel din stanga lumineaza de rup ambele...
Ce naiba poate sa aibe, ati patit careva din voi asa ceva?
Sunt programat si o sa ajung pe la service in viitorul apropiat pentru un semering...dar pana atunci am zis sa aud si opinii de pe la voi?
Va multumesc anticipat.!
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Poate ai vreun contact oxidat............zic eu.
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Am bagat la spray contact peste tot unde am putut..si becurile lumineaza amandoua la fel de intens...nu pare sa fie vreun contact slab.?!?! Tare ciudat..?!
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Exista becuri care dau eroare de bec ars, insa ele functioneaza, in general cele "chinezesti"...
Skip ads

  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
O fi..numai ca becul cu care a inceput sa dea eroare este cel de pe masina..cu care a mers...El functiona...si am tot avut eroare..?! Am zis sa il schimb...nu stiu sincer nici ce model am cumparat...pentru ca am aruncat cutia....dar situatia e identica..?! S-a busit sigur ceva..pe undeva....poate are ma gandesc un feedback rezistiv....si nu mai" simte " aceeasi valoare...cine stie... Sad
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Inteligentã mașinã, știe ca ai hackuit-o cu becuri non-OEM! Si mai tine si minte.
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Nu i-am facut nimic da-o naiba...de maimuta...cu becurile alea am luat-o...si a mers pest 10 k.....dar acuma plange ca cica nu-i merge becul din dreaptade la numar...pff Smile)))
si lumineaza amandoua de rup...am schimbat am pus altul...la fel...l-am pus pe cel vechi inapoi ..tot aia.. Smile
cine stie...o fi ceva de prin BCM, o sa vad cand ajung pe la baietii de pe Sagului... Wink mai bagam vreo 2-300 euro scurt si se rezolva imediat...atata timp cat trece de 10 milioane interventia...se rezolva la baietii.. Wink)))))
Sau cine stie i-o trebui vreun descantec....ca de cand am luat-o....am bagat bani in ea mai mult decat intr-o casa... Sad
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Inverseaza becurile( stanga dreapta) si vezi ve zice.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ai aprins farurile cumva cu becul scos? deconecteaza borna de + cateva minute si vezi dupa daca reapare eroarea
conectori i-ai verificat ? sa nu fie oxidata siguratnta ,, X50A Fuse,, de la motor Wink
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
maine chiar o sa incer ca mi-ati spus - va multumesc de ponturi Wink
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Scuze, dar nu pot sa ma abtin, e de la berea rece: numarul e al tau? Ori e schimbat si el?
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Nu acuma e al meu..nu e schimbat...sau cine stie....ma duc sa verific mai atent ? . Smile faza cu bmw-ul sefului daca la aia te referi - e identica cu a mea ( am si eu aceleasi pete ) ...ce rost avea sa fac doua seturi de poze...
numai ca motivarile nu le-am prea gasit...utile...nu cred ca este revopsita..?!
Se pare in final ca este rezultatul unei solutii folosite de drumari,, si de care , daca ai noroc sa te apropii in perioada cand o intind pe jos...o sa ai surprize de genul....Am mai intalnit inca doua masini cu probleme identice ( un Touareg si o Toyota ) ambii proprietari sustin ca au trecut pe langa drumari si dupa aia le-au aparut petele...
Normal nu se da cu solutia aia agresiva cand trec maisni pe langa Wink dar deh la noi merge...
Acuma nu mai contecaza ..pentru ca la peste 200 de indoituri de la grindina...sigur se lasa cu PDR..ce se poate si restul la vopsit...
bafta.
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Stai cuminte ca am glumit pe ideea ca masina vede ca ainschimbat becurile oem... Iti doresc succes la TM cind s-or uita aia in cruci la eroarea aia.
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
salutare din noi...
deci am incercat :
- schimbat becurile intre ele - aceiasi eroare tot check rear right plate number light....deci nu depinde de felul becului..zic...
- curatat din nou cu spray contact peste tot pe unde am putut ajunge -asta cu demontat haion...si curatat prin spate...- la fel..
- demontat borna (-) pentru vreo 15 minute..? acelasi lucru..mi-a cerut sa inchid/deschid geamurile...si din nou aceiasi eroare..cu becul din dreapta Smile)))
urmeaza sa incerc in ordine descrescatoare :
- mers la service sa vada ei..eventual ..poate gasesc ceva prin conectarea la BCM..? cine stie..
- mers la popa sa-i descante daca nu se rezolva nici la service Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
- vanduta..in cele din urma cu discount de poluare vizuala....Smile)))
va salut.
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Eu mi-am schimbat becurile de la numar cu unele cu led...si am si eu eroare la ele, ma cam stresa la inceput dar acum m-am obisnuit. Poate voi gasi ceva leduri care sa nu de-a eroare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR