Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • zafira 2003-buzau

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Va salut! Dupa cum stiti in 2003 au aparut modificari la zafira-A ,cum ar fi tapiteria.Pentru a se putea regla scaunele din spate au modificat ruloul,de fapt l-au surtat.Acest lucru este necunoscut de foarte multi dealeri,cand pun la vanzare rulouri care spun ca se potrivesc pentru zafirele 1999-2005 cea ce este fals.Aveti idee daca s-ar potrivi alt tip de rulou de la alta varianta Opel sau alta marca de masina,sun asta fiindca inca nici macar nu am vazut un rulou ptr zafira A 2003-2005.Spun asta in ideea ca nemtii nu s-au pus peste noapte sa modifice ruloul ci au achizitionat unul gata facut ca sa se potriveasca
  • iaminm

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2015

  • Mesaj Privat
salut

am vazut la cine o Zafira fara facelift ,roloul este diferit ca lungime intre cei 2 suporti in comparatie cu o zafira cu facelift.
  • zafira 2003-buzau

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema ,am gasit un rulou de Zafira 2003 !
  • Alex230

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, am avut si eu aceeasi problema la o Zafira 2001.Fiind in necunostinta de cauza am cumparat un rulou, despre care vanzatorul de pe olx spunea ca este de 2001.
Bineninteles ca nu s-a potrivit, fiind mai mic, dar nu l-am dus inapoi si mi-am printat la o imprimanta 3D doua piese in continuarea tapiteriei si s-a potrivit la fix. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR