Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • paisie

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Fratele meu s a dus la opel bistrita pt a vedea 2 insignia rulate, combi, aflate in parcare... Vorbeste cu consultantul de vazari care ii spune ca mai trebuie sa vina o insignia berlina, prin programul buy back si ca dureaza cateva zile pana vine. Fratele a cerut informatii despre cel care a fost proprietar si consultantul de vanzari nu a vrut sa ii spuna nimic, doar ca si a cumparat un insignia nou4/4 si s au inteles sa predea vechea insignia prin programul buy back. Cu aceste minime informatii, fratele a plecat acasa incantat ca peste cateva zile acea insignia berlina cu interior crem si 120 mii km din 2012 va veni la reprezentanta opel bistrita si va putea sa o vada.
Trece o zi si primeste pe mail cateva poze: insignia e frumoasa, tanara cu km putini. In poze se vede si numarul de inmatriculare. Se intreaba fratele cine a fost proprietarul ei..... Da niste telefoane si afla numele fostului proprietar, il suna si ii zice ca stie despre insignia tocmai dusa la reprezentanta bistrita, ca vrea sa o cumpere etc si cere informatii despre istoricul masinii.
Omul sunat si intrebat da dovada de sinceritate si ii spune fratelui ca masina a predat o acum 1 an in urma unui accident si ca s a inteles cu cei de la opel ca in schimbul masinii avariate sa i faca reducere la o insignia noua. Primeste chiar si poze cu masina avariata.
O groaza de minciuni din partea consultantului de vanzari care pe deasupra cerea si 11800 euro pe masina.
A 2 zi fratele merge inapoi la reprezentanta opel bistrita si cere din nou informatii tehnice despre masina. Cand a venit vorba despre accidente consultantul zice ca doar cateva zgarieturi a avut care sunt trecute in cartea tehnica.
La un moment dat fratele nu mai suporta minciuna consultantului opel si ii spune ca stie tot adevarul ca are chiar si poze cu masina avariata.
Dealer ul s a schimbat la fata si a recunoscut. Mai mult decat atat l a dus pe fratele meu in service ul opel aflat in incinta reprezentantei: masina era ca noua, curata.... gAta de vanzare (s a mai lasat la pret 10500 pret final).
In mare asta e patania fratelui cu reprezentanta opel bistrita.
Daca si acolo esti inselat, furat, ce asteptari sa mai ai de la samsari!
Atentie mare!
Atasez si poze cu ea lovita apoi reparata.

Skip ads

  • mihai_cod

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Si eu am fost dezamagit de Opel Bistrita.Au vrut sa ma pacaleasca si pe mine cu schimbul de ulei la cutia automata plus alte lucruri.nu o sa mai sun acolo
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Chestiile astea se practica si in Germania, un amic din DE a vrut sa cumpere un BMW seria 3 care se vedea ca a fost lovit si reparat, dar dealer-ul o vindea ca nefiind lovita vreodata.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
mai dragilor era o mare surpriza daca cumparati masina de noua si ea tocmai fusese reparata, asa DA, tocmai a patit-o un cunoscut cu alta marca. Masina cu 0 km a lovit-o dilerul , a amanat predarea masinii , a reparat-o si deodata HOPA ..a venit masina NOUA ! Circ si circari cu maimute !

Nici o masina nu se vinde din motive de plictiseala sau demodare, toate ale naibii au cate ceva ascuns, uneori ai noroc sa depistezi alteori te intepi ...

Eu ii dadeam pe masina 6-7000 euro ...ca acum se stie........

Cred ca nu este grav accidentul....asa pare. Si daca a scos-o la linie pentru vanzare ...pare ok

Nu trebuie nimeni sa-si faca sperata ca atunci când cumpara un SH , masina se comporta ca o masina cu 10 km in bord...unii se mai amagesc cu sperante naive.....Trebuie sa te rogi sa nu dai peste una careia ii tremura sasiul dupa 100 km/h sau are vreun viciu ascuns si nereparabil......nedetectabil....restul se repara.
Skip ads

  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
PAr trebuie facuta reclamatie. Sincer, asta este inselaciune. Eu personal as face reclamatie. Mi-e scrba de astfel de oameni.
  • Missa

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Traim in Romania si aici totul este la fel , care pe care .....si totul merge inainte ....
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:PAr trebuie facuta reclamatie. Sincer, asta este inselaciune. Eu personal as face reclamatie. Mi-e scrba de astfel de oameni.

Ar trebui sa afle Opel Romania/Germania cum autorizeaza samsari cu ''acte'' sa devina dealeri. Astia ma astept sa duc masina cu un defect si sa o scot cu 3 defecte numai ca sa ma intorc la ei sa mai jupoaie alti bani de pe mine. Sa-i desfiinteze, nu va ajuta pe nimeni ca aveti Opel in oras si va trateaza astfel.
  • florin ghiorghiu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Sincer vad ca ai destule dovezi poti face o reclamatie si bravo ca ai anuntat sa stie si alti la ce se poate astepta .
  • ionutdanica

  • Mesaje scrise: 295
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Foarte urat din partea lor...
  • Mirabela

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ai destule dovezi pentru a face o reclamatie la Opel Romania/Germania. Nu ar trebui lasati sa scape fara consecinte dupa asa o mizerie.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
e foame mare ! Ce te faci ca si prin germania se fac magarii deastea....ai vazut tu turci sau rusi care n ar face asa ceva ? La serviceuri reprezentante de afara n am auzit dar la privati.......se adapteaza rapid....
O iei de la sursa ...deja rasurnata si reparata ..... Very Happy Very Happy Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR