Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Acum mare intrebare e daca e inmatriculata? Taxa de poluare a fost platita?
Ar trebui sa te duci cu un mecanic la ea sa fi sigur ca nu mia are si alte probleme..
Skip ads

  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
sunt interesat. un telefon ceva date de contact
  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Prietenul nostru maryomy cred ca punea intrebarea asta deoarece vrea el sa o cumere.. nu sa promoveze anuntul.
Salut.
Catalin.
  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
m-am grabit sa sciriu.
@maryomy- Bine ai venit pe forum!
Urmareste ce a spus colegul ionutcatalin93 si fa un calcul cat te mai costa si reparatia ei.
Skip ads

  • haiduku

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
salut, puteti sa ma ajutati si pe mine in privinta cumpararii unui opel vectra. am un buget de 4000- 4500 euro si as vrea sa stiu daca pot gasi ceva bun la banii astia. modelul vectra c diesel
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cu volan pe dreapta iti gasesti. Smile
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vectra C la 4000 e o rapciuga.
Dar gasesti un Vectra B foarte bun.
  • tak30ver

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

Sunt si eu in cautarea unui opel vectra C, am gasit un anunt ce mi se pare interesant insa aici pe forum nu prea gasesc info despre easytronic la aceasta masina, are cineva asa ceva? Este pusa pe motorul de 1.8 , 140 cp . Anuntul ar fi acesta : http://www.dibasauto.autovi...ra-C29059911.html

Am citit pe forumul de corsa despre cutie insa erau cutiile din 2002 - 2003 pe motoare mai mici, aveau tot felul de probleme .

Ma incanta faptul ca are garantie masina si am un prieten care e sef de service la un alt dibas in alt oras.

Are si taxa platita , ceea ce e un avantaj. O sa vad daca mai pot scoate ceva la pret, putin sub 7000 . Ce parere aveti ? Ma incanta cutia automata, are si pilot automat, e pe benzina si probabil cu mai putine probleme decat dieselul .

Multumesc .
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am in familie o masina aproape identica cu ce vrei tu de la Dibas, cumparata tot de acolo cam de 5 ani. Cutia se prezinta bine, la fel si motorul, as spune una din cele mai reusite combinatii, in plus, cea pe care esti hotarat este foarte dotata. Mergi la ei, negociaza la sange si ia masina, ai garantie pe motor si cutie si din experienta iti spun ca ei nu cumpara pentru revanzare masini cu probleme.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Unele masini de la Dibas sunt luate in regim consignatie. Cosmetizate si puse in paracarea lor pt o suma de 500-1000E la vanzare. Cel putin asta a fost propunerea lor cand am trimis formularul de evaluare la opc-ul meu pt buyback la o insignie noua.
  • tak30ver

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru sfaturi. In cazul acesta ar trebui sa ma interesez prin cunostinte poate aflu proprietarul masinii ? Sau sa vad cum a ajuns acolo ?
Pe mine ma incanta garantia de 1 an, imi fac astfel o idee despre cat de buna e masina sau nu . Ma cam sperie consumul insa o sa am si alta masina de la firma si merg mai mult cu ea , o scot doar in concedii si cand are sotia nevoie sa facem economie Smile
Am mai gasit o Vectra C facelift, 2007 sau 2008 , motor 1.9 120 CP, are 110.000 km, este a unui baiat care a luat-o de noua, nu e importata, e singurul detinator, masina arata super ok , cere tot cam atat, nu vorbesc din citiri , adica stiu sigur ca doar el a mers cu ea .


Desi imi doream la inceput un H caravan acum parca am innebunit cu Vectra Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:Unele masini de la Dibas sunt luate in regim consignatie. Cosmetizate si puse in paracarea lor pt o suma de 500-1000E la vanzare. Cel putin asta a fost propunerea lor cand am trimis formularul de evaluare la opc-ul meu pt buyback la o insignie noua.

Stiam ca primesc si in regim de consignatie, dar in general daca te duci la ei cu masina veche si cumperi una noua, ti-o platesc pe cea veche cand tu platesti pe cea noua. In general la chesti dastea persoanele fizice nu sunt prea luate in calcul, dar la firme da, aia isi permit sa piarda.

@tak30ver - trage un ochi si la Vectra C Caravan, o sa vezi ca va placea mult mai mult. Pana una alta, o alta masina care am vazut-o live si mi-a placut https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=109034
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
In cazul meu ii deranja evaluarea Smile
  • tak30ver

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
@DB : tocmai a retras-o de la vanzare Smile) stiam oricum topicul, mai e una similara la cluj .
VEctra caravan mi se pare mult prea mare, nu stiu cum e insa asa imi da senzatia. Oricum voi merge cu ambele tipuri de vectra sa vad cum le simt.
Multumesc de sfaturi !
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut dragi colegi as vrea sa imi achizitionez un Opel Astra Gts si as vrea niste pareri asta este masina http://www.marktplaats.nl/a...p;previousPage=lr
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
http://www.marktplaats.nl/a...p;previousPage=lr
  • deleted-88671

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua ,
M-am hotarat sa imi cumpar masina , Vectra C , 1.9 diesel , 2005 sau mai noua . Am vazut mai multe oferte pe piata si m-am gandit sa apelez la voi pentru mai multe informatii .
Daca puteti sa imi dati niste sfaturi despre Vectra , la ce sa ma uit , la ce sa am grija , si cel mai important unde si ce sa testez inainte de cumparare .
Multumesc anticipat !
Ps: Daca nu am postat in zona corespunzatoare , imi cer scuze .
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Uita-te aici:https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=73
  • deleted-88671

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns . Am cam citit forumul , ma asteptam la un raspuns mai concret si general , probleme tipice pt varsta si model importante , si chiar recomandare pentru service pt diagnoza .
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
1.9 diesel, probleme concrete la volanta, capeti daca e DTH, mai rar turbina, injectoare, pompa, DPF. Pe parte electrica, cum ai norocul. La estetic si KM un ochi format asupra vanzatorului de la care o cumperi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR