Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • rpp

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Se pare ca a mea Insignia, oricat mi-am dorit, nu are senzori de presiune in anvelope. Am facut recent si o pana si m-am prins eu singur de problema, nu mi-a semnalizat masina nimic in neregula. Cum ziceam, carevasazica nu le are.

Intrebarea mea: se pot monta/activa sistemul de monitorizare a presiunii ulterior? Ma gandesc ca valvele cu senzori se gasesc de cumparat, dar... se poate rezolva mai apoi cu o activare ceva din software sau mai necesita inca vreun receiver/unitate, care probabil lipseste?

Tind sa cred ca raspunsul este nu se poate, dar... pana nu intrebi, nu afli.Smile

Multumesc.
  • rpp

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nici o idee? N-a mai incercat nimeni treaba asta?
  • Ciprian74

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Mi-am montat un sistem recent aparut super ok prin Bluetooth direct pe telefonul mobil. Are si o unitate interna care te avertizeaza si daca nu ai telefonul la tine. Tot sistemul este wireless si ti-l instalezi singur in 5 minute. Asta mi-a placut . Nu prea agreez tot felul de interventii la masina. Sistemul se numeste FOBO Tire am l-am studiat putin pe net si am vazut ca e super ok . Au si distribuitor in Romania. Are garantie 2 ani si pana acum sunt foarte multumit. Reprezentanta pe Romania parca se numeste Fobo Romania.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR