Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am auzit mai multe pareri si nu stiu daca e bun sau nu. Ma gandeam ca ar fi mai bine sa iau un ALpine care e vreo 6 milioane. Si alta problema:: am intrebat la Metro si mi-au zis ca nu au cablurile de conectare Very Happy . Ce-i de facut ? Unde se pot gasi in special cele mini-ISO (pentru iesirea de amplificator? Alpine le are incluse in pachet sau nu???
Skip ads

  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
parerea mea este sa-ti iei o scula... un ALPINE
  • rivo

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ce model e Alpine-ul ala de e asa de ieftin ?
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Renunta la VDO din metro, m-am jucat cu unul pus pe o masina, varianta mai ieftina, si altul fara sa fie instalat, doar la butoane sa vad cum se pasa, si calitatea plasticului, si ambele mi-au lasat un gust de domotech si am ales Panasonic in final (cel mai mic pret la calitate ok).
Skip ads

  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Un Alpine cel mai ieftin e 209E in Iasi Nu e full face dar asta e
Am mai gasit un Clarion la 6,5 cu mp3 fara full face
As vrea unu care are afisajul MARE Razz
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
decat cel mai ieftin alpine sau vdo, mai bine un sony/panasonic/jvc/blaupunkt/pioneer, care la aceeasi bani e mult mai bun.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Vdo-ul din metro bate multe sony si alpine de 9.000.000 lei. Eu am comparat pe masina mea, deci pe aceleasi boxe si in acelasi spatiu, 6 CD-playere (cu mp3) Sony si Alpine si un Blaupunkt Valencia MP34 de 7.800.000 si NU SE COMPARA. Eu am in casa totul Sony si sunt f.f. multumit dar in masina ... mi-am luat VDO 2703. Sony sucks!
Intrati pe www.vdo.com si vedeti ce fac baietii. Wink
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
despre vdo 2703 s' a scris:Exclamation CD-2703 nu este bun pentru opel.Nu are EDI(external digital interface).Singurele vdo-uri cu EDI sunt Vdo cd773 mp3 cu afisaj galben care costa 181Euro+tva+40 Euro adaptorul si se gaseste la Falcon Electronics.Mai sunt si altele dar trebuie sa cauti la site-ul VDO cuvantul cheie "EDI".Pe comanda vin in 2 saptamani.
Cd-2703 este de proasta calitate pt ca este asamblat in ROMANIA ca toate aparatele VDO de la noi de pe piata.Alea scumpe sunt cu adevarat de calitate
.



are EDI asta al tau?


cu ce sony ai comparat? cu ce alpine?

Blaupunkt Valencia MP34 e un gunoi de 120€ nou. Mai mult am luat eu pe CDR500 folosit
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
1. Nu am spus ca e cel mai bun de pe piata... nici pe departe... la pretul
asta....
2. Nu am spus ca e cel mai bun de la VDO...
3. Daca e asamblat la noi nu inseamna ca nu se intrunesc standardele VDO. Si Opel Astra G/H e fabricat si in Ungaria si este chiar o masina buna.
4. Fata de Sony, Alpine sau Blaupunkt LA BANII ASTIA !!! e mai bun (inalte mult mai calitative, bass la fel si putere mai mare - 4X55W - )
5. Eu l-am luat pentru ca vroiam ceva ieftin si bun si nu ceva scump si excelent calitativ. Nu imi place muzica tare in masina.
6. Scuze, n-am vrut sa supar pe nimeni Smile Era doar o parere dupa cateva teste pe boxele mele (Kenwood)
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Se vorbeste aici despre raportul pret/calitate, care se si personalizeaza dupa cerintele/preferintele fiecaruia (de ex. putere/calitate sau fiabilitate). In final, se ajunge la o chestie relativa
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Subiectiv subiectiv, dar butoanele de la VDO-uri se apasa f. prost, parca stau sa cada, varful de gama din metro ma refer, pt. ca cel ieftin parca este domotech.
Am ales Panasonic, am renuntat la cd ascuns cu afisaj mai mare de la VDO pentru o calitate mai buna a butoanelor.
Pe cass-ul original cu telefon al masinii scrie philips, vdo si siemens (pe fiecare fata are alta eticheta, dar ala are calitate f. buna fara de ce am vazut in metro vazut de VDO.
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
...parerea mea... tot ce gasesti in market-urile mari la "pret de oferta" este produs care nu corespund cerintelor de calitate occidentale. REFUZURI DE CALITATE, pentru piata lumii a II-a...
Daca vei gasi acelasi model intr-un magazin adevarat, vei vedea daca am dreptate sau nu.
Eu as cumpara ceva de calitate numai de la importatori sau magazine specializate pe o anumita gama de produse.
Eu am pe masina mea un sistem original VDO CDR2500 (parca) si nu am ce sa-i reprosez. Poate din cauza ca masina a fost facuta pentru occident.
Skip ads

  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
90% din sculele VDO de la noi sunt FACATURI !
Va zic de la cineva care importa asha ceva pe firma !
Nu se compara cu unu de la mama lui
  • astra blacky

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2005

  • Mesaj Privat
am vdo 773 pus la falcon electronics. Scula o recomand pentru cei ce au opel astra g si boxele de la opel. Am pe fata boxele originale si twetere si pe spate boxe sony cu twetere separate. Cele de pe fata sunt beton au un bas super si tweterele dau si ele tot ce pot cu putinta. Pe spate nu sunt super super multumit parca nu au basul care as vrea dar una peste alta vdo-ul este beton. Pe fabie am avut tot vdo dar cel facut in colaborare cu siemens vdo-dayton 2807 si ala era beton dar boxele de pe fabie parca nu aveau atata profunzime chiar daca erau 8 bucati. La falcon, atunci cand am cumparat vdo-ul, ai nu stiau sa monteze si cablul pentru butoanele de pe volan abia la Galati am gasit pe cineva sa stie ce si cum. Totusi observatia finala o pot face in cunostinta de cauza ...conteaza foarte mult si boxele si daca vrei sa urle tare si bine trebuie sa ai statie de amplificare.
  • astra blacky

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Revin cu o completare pe vdo-ul meu scrie made in UK. Nu made in PRC ori made in china..Cu privire la Sony...afisajul lasa de dorit ...daca vorbim despre Sony ce intra in acelasi palier de preturi. Question
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Si pe al meu tot "made in UK" scrie. Nu stiu daca e extrem de important, dar dupa cum spunea si astra blacky, decat China...
  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca cel mai frumos e un Alpine care la Media Galaxy e ,depinde de mode:unul cu vol up---down e 6,5mil si cel cu vol rotativ e 7,5 mil . Oare se merita cu volum rotativ pt 1 mil???????????????????
Nu vad de ce e asa de mar diferenta
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
VDO ofera produse bune si au patruns binisor pe piata penyru ca sunt ceva mai ieftine.
Boxele VDO sunt chiar bune...Eu mi-am luat 4 bucati si sunt multumit cums e aude. Sony erau la acelasi pret, insa cel de la centru (care mi-e tovaras) mi le-a recomandat p-astea, pentru ca se aud mai bine....
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am si eu un vdo 2703 si sunt foarte multumit de el .....pana acum ! si-l am de un an, inainte avusesem un clarion dar fara mp3 ....era super beton si mie nu mi se par ca butaoanele stau sa cada .....singura lui problema este ca panoul este luminat cu prea multe culori .parca ar fii pom de craciun...looool
  • ManiacuV6

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca af cazul sa inchidem topicul !!!
Mi-am luat un Alpine CDX-9845RR la 7,5 mil .
Cam asta e tot
Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR