Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ieri m-a prins radarul cu 73 km/h in localitate, pac ...300 000 lei.
L-am intrebat pe politai daca sunt legale si a zis de un proiect de lege care ne-ar da dreptul sa le folosim (NU SI ANTIRADARELE )
Mi-a spus asa ironic sa-mi cumpar ca e foarte util.... Very Happy

Ce marca mi-ati recomanda.... ? cam cat costa ? Imi trebuie unul simplu sa detecteze 360 grade ..fara briz brizuri , voce, etc.....

Am un Whistler antic (cred ca e printre primele aparute) doar ca il foloseste taicamio.
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Inca nu s-au legalizat, e in lucru legea.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In mod sigur stiu ca daca esti prins cu el pe bord vine nenea sa-l confiste... Cel mai bun antiradar nu este cel mai sensibil din contras sete cel care da cele mai putine alarme false am vazut zilele trecute chiar si o emisiune empirica despre acest subiect. Recomand site-ul ***.radarbusters.com
  • hakkynn

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Probabil ca acum o scada pretul lor pentru ca se vor aduce o gramada de Detectoare radar, dar intradevar sunt foarte utile !
O sa imi pun pe ascona dupa ce o sa-i un motor de GSI .
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai nu era nici o restrictie la import. Poate ca o sa creasca cererea ...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cand le fac astia legale sper sa reiau si eu importul

Am vandut intr-o vreme chiar la inceput, dar mai apoi am avut ceva probleme cu legatura din SUA, si dup'aia le-au interzis si a scazut cererea....

De atunci desi am mai avut solicitari n-am mai reluat "importul", dar sper sa o fac in curand cand trece legea
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
4 EST daca se vor legaliza iti dai seama ce o sa fie pe piata. probabil vor scade si preturile. piata neagra....chestii
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
off topic:
4est, zi si mie: un whistler 3300 sau 3400 (cel modular) cum ti se pare?
merita?
care sint plusurile/minusurile (in afara de pret - evident Mr. Green )
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
asculta la mine el nu comercializeaza whistler si o sa-ti spuna ca cele mai tari sunt Bel. Wink ( glumeam... nici nu zic ca nu sunt ) Eu personal am un whistler 1748 si m-a salvat de la enorm de multe radare de cand il am nu m-a prins ... unul. Sunt EXTREM de multumit de el. Iti recomand si Bel sunt foarte bune dar cam scumpe
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
3300/3400 da cam multe false

mai bine iti iei un Bel945 - tot pe acolo la pret

arthurro: Very Happy ce zic mai sus spun din experientele altor useri care au modelele respective, nu ca eu comercializez sau nu Smile Momentan nu vand nimic.

zafirul: de ce vrei modular? daca tot le fac legale......

PS: eu zic ca za best e un 8500 x50 - si asta il recomand
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
buba!
am probat unul nemodular si nu zice nimic (am parbriz atermic)
daca-l pun spre geamul lateral urla ca la balamuc.... (am facut proba cu un generator de unda - cred ca asa-i zice...)
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
4EST a scris:arthurro: Very Happy ce zic mai sus spun din experientele altor useri care au modelele respective, nu ca eu comercializez sau nu Smile Momentan nu vand nimic.


mai eu glumeam. Stiu ca sunt tari detectoarele dar eu fara sa ma interesez care sunt mai bune am cumparat whistlerul. nu ca m-as plange. Si-a facut datoria cu varf si indesat cum se zice Very Happy
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
zafirul: vezi ca in general exista o zona care permite undelor sa treaca. In general fie sub oglinda, fie in dreptul oglinzii, jos la contactul cu bordul

@arthurro: Si o dacie isi face datoria Twisted Evil Nu te supara - daca tu esti multumit de el aia conteaza!!
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Cand am fost la buc. acum 2 saptamani au fost peste 20 de radare si din mers si stationate. Nu a ratat 1 . Deci nu am de ce sa nu fiu multumit. Si ca design e destul de reusit zic eu Smile

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
problema mare nu e cu detectarea radarelor, ci cu detectarea benzinariilor sau a metro-urilor sau alte surse de zgomot.

La nivelul de azi toate detectoarele prin un radar prost pus.

Mai greu cu instant-on, over-the-hill sau in curbe printre copaci
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
4EST a scris:
La nivelul de azi toate detectoarele prin un radar prost pus.

Mai greu cu instant-on, over-the-hill sau in curbe printre copaci


subscriu, eu mi-am furat-o de mai multe ori asa, ce sa zic este pentru prima oara cand am confirmarea fazei pe care a patit-o fratele meu cand "nenea" i-a aratat ca stia cu ce viteza rula inainte ca masina sa-i apara in raza vizuala a aparatului (inaintea curbei)...
ce-ti e si cu tehnologia asta Smile


Ultima modificare facuta de roBERT la Mar 08 Mar, 2005 3:55 pm
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
se prea poate ...
dar nu e relevanta faza ... e relevanta poza ... asa asta e de speriat copiii...
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
si eu sunt patzit cu radarul asa ca mi-a trimis sorela din s.u.a un detector de radar,Radioshack si subscriu ca si-a facut destul de bine treaba chiar si inainte de curbe, chiar si dupa colturi. in general se merita cei 129 $ cat a costat alfel plateam amenzile ....si nu-i ceva prea dragut............se merita fratilor si zic eu ca nu prea conteaza marca daca are pe el toate frecventzele de lucru ale radarelor politiei ...X band -10.525 ghz,K band -24,15 ghz,KA band (34,2 ghz,0(35,2ghz),(33,4ghz) si( 36,0ghz).....Pro laser alert,LTI2020 laser alert ,ULTRALYTE laser alert si unele mai au VG2 care este frecventa de depistat radar detector DETECTOR a da si mai este si cu SWS(safety warning system) care la noi inca nu functioneaza adica primesti diferite semnale ...daca sunt probleme in trafic (accidente,drum in lucru , etc)
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cu cat are mai multe benzi ne-selectabile e mai prost Smile pt ca da mai multe false. za best e care te lasa sa activezi tu ce benzin vrei - adica in RO doar K

si VG2 detectare iar sunt proaste. Alea bune/medii deja au VG2 invisibility, deci nu te mai intereseaza sa detecteze el. Insa acum a aparut un nou tip de radar, ceva cu POP, care e killer, aproape nedetectabil din timp Sad Noroc ca in ro mai greu cu banii Smile
  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salut!

Nu mai stiu cine a spus in acest topic ca are parbriz atermic si din cauza asta nu prea ii merge detectorul cum trebuie.

Este reala aceasta problema? Daca as vrea sa imi pun detector trebuie sa uit de parbriz atermic la optionalele masinii (pe care inca nu o am, dar count-down-ul functioneaza bine inca Twisted Evil )?

@4EST: Vad ca le ai cu detectoarele. Ce model mi-ai recomanda al carui pret sa nu depaseasca 200, hai MAX 250 "E-uri".

Si prin Bucuresti cunoaste cineva o firma serioasa care comercializeaza jucarii din astea? Sau inca se dau pe sub mana?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR