Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am auzit ca pe drumul Deva-Arad sunt multe lucrari si as vrea sa folosesc o ruta ocolitoare pentru iesirea din tara (in perioada 17-18 august): Bucuresti-Craiova-Drobeta-Caransebes-Timisoara. As vrea sa stiu daca acest drum se poate face fara probleme intr-o zi (lucrari, semafoare, camioane multe...), deci daca aveti ceva informatii recente acestea sunt bine-venite. As vrea sa raman noaptea in zona Lugoj (inainte sau dupa), poate stiti de asemenea pe unde ma pot caza o noapte in mod decent.
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Bucuresti-Drobeta e ok, se lucreaza la o portiune mica, dar fara probleme. Dar Orsova-Caransabes e ucigator. Cred ca il faci cam in 3 ore. Sunt portiuni intregi unde soseaua lipseste, e doar pietris( pe E70) si portiuni in care sunt amplasate semafoare pentru lucrari.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa schimbi masina in Caransebes, poti sa mergi pe acolo. Altfel .... Deva
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pe Deva - Arad e OK, sunt doar 1 sau 2 semafoare. Per ansamblu, sunt doar vreo cativa km mai rai, in rest e foarte bun.

Pe Orsova - Caransebes, in schimb, sunt mult mai multi km stricati. Faci 3h si inghiti mult praf. Apoi, Lugoj - Timisoara, are portiuni reparate, dar are si multe suprize (gropi, praguri).

De aglomerate, ambele sunt cam la fel de pline de TIR-uri, autobuze, tractoare, etc, dar una peste alta iti recomand Deva-Arad.

L.E.: am uitat sa-ti zic de Sibiu - Brasov, sunt 32 de semafoare si faci alte 3h. E mult mai bine sa mergi Sibiu - Sighisoara - Brasov, faci vreo 50km in plus dar castigi 30-60minute si multi nervi Smile
Cat despre cazare in zona, spre rusinea mea nu stiu sa-ti recomand nimic fain in zona Lugoj Sad Dar oricum zona nu e prea pitoreasca, si mai ai 60km pana la Timisoara, iar in Timisoara, cred ca te descurci Smile
Skip ads

  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru informatii, se pare ca tot prin Pitesti-Sibiu-Deva-Arad voi pleca pe 17 august, pana atunci daca apar noutati legate de acest ultim traseu astept sa le postati aici. Inca o data multumiri !
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@viorelb: vezi ce am descris la https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=17817
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR