Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cornelp

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Stie careva de unde se pot lua pentru Astra G niste huse "decente" ca pret si calitate in Constanta ?
M-ar interesa unele care (evident) sa se potriveasca scaunelor si sa nu aiba burete pe partea interioara a materialului (se mananca in timp si se depune pe tapiteria originala.....)

Stiu ca s-a mai discutat pe acest subiect dar fara o concluzie clara...

Mersi.
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
In Constanta nu stiu, dar daca ai drum in Bucuresti, iti recomand targ Vitan... Pe mine m-au costat acum 1 an vreo 150 de lei, sunt speciale pentru Astra G, au pana si husa separata pentru cotiera de la bancheta spate...
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
A cumparat cineva huse din magazine gen Metro, Selgos, Carrefour? Sunt in regula, sunt fractionate pentru bancheta spate, au invelitoare pentru cotiera din spate?
Intr-un cuvant de care ati luat si daca ati fost multumiti!
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Te uiti atent daca sunt fractionate sau nu (arata poza pe ele). Marca pufi nu au invelitori pentru cotiere.
Skip ads

  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Arata poza, e drept, insa nu cred ca am vazut vreodata pentru banchete fractionate! Asta-i una! A doua ar fi ca nu-mi plac cele facute din materialul acela grosut, gen buretel si am vazut ca majoritatea asa sunt, naiba stie de ce. Nu-mi plac pentru ca am avut la Dacie niste ani in urma si s-au mancat pe partea interioara (inspre scaun). La Dacie aveam scaunul din vinilin si n-a fost o tragedie, s-au curatat usor de buretele ala tocit, dar la asta care are tapiteria din material textil, cine stie peste ce dezastre dau...
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Eu mi-am pus speciale de Astra G din Polonia aduse .Sunt din acelasi material ca si banchetele . La cotieraare fermoar pt. cine are cotiera spate . Am dat 190 RON + 50 montajul . Vin foarte bine , nici nu zici ca ai huse .Le-am luat din Vitan .
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
G.i.M. a scris:Arata poza, e drept, insa nu cred ca am vazut vreodata pentru banchete fractionate! Asta-i una! A doua ar fi ca nu-mi plac cele facute din materialul acela grosut, gen buretel si am vazut ca majoritatea asa sunt, naiba stie de ce. Nu-mi plac pentru ca am avut la Dacie niste ani in urma si s-au mancat pe partea interioara (inspre scaun). La Dacie aveam scaunul din vinilin si n-a fost o tragedie, s-au curatat usor de buretele ala tocit, dar la asta care are tapiteria din material textil, cine stie peste ce dezastre dau...


De firma pufi ce zici? Are modelel U si U+, nu stiu care e pentru fractionata. Acum in TM pretul lor variaza intre 130 si 200 RON.
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Da, stiu, Pufi ma inspira si pe mine cel mai mult, dar nu am vazut prin masini, habar n-am daca se asaza bine, daca se prind usor de scaune, dar dintre toate arata cel mai bine din punctul meu de vedere.
Problema e ca in Constanta nu prea ai de unde alege (n-avem Vitan) Smile si va trebui sa iau un fel, dar parca n-as da 200 de lei la intamplare si apoi sa nu se aseze sau sa nu se intinda pe scaune sau sa leg la ele juma' de zi sau sa scrie ca sunt pentru banchete fractionate si sa nu fie, sau naiba stie! Ca suntem in Romania si aici se poate orice.
Asta e, o sa vad!
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am luat din metro, nici din ala nu aveti acolo? alea pentru scaune rabatabile sunt mai scumpe, se aseaza bine zic eu, is un pic cam mari pentru corsa, dar bine ca nu sunt mici Very Happy
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
G.I.M. am luat din Metro de pe Aurel Vlaicu huse care au fermoar pentru banchetele fractionate, si vin bine, dar pentru cotiere nu stiu daca au in set. Am un Astra Classic II cu haion la care se rabateaza bancheta din spate pe secmente inegale, dar nu am cotiera in spate.Masina ta cum are bancheta din spate?
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Bancheta din spate rabatabila, locul din dreapta se rabateaza singur, spatarul de asemenea, locul central si cel din stanga se rabateaza impreuna. Din prtea cea mare a spatarului se poate cobori o cotiera lata. Cotiera am si la scaunul soferului, dar nuci nu ma gandesc sa gasesc o astfel de husa!

Iti amintesti marca huselor tale?
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu le-am luat in urma cu 2 ani, mai cauta , am vazut si la Real, uitate pe verso ca are o hartie cu toate marcile de masini la care se potrivesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR