Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • qwertyus1

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in urma cu 2 zile la un drum lung un amic din dreapta a inceput sa strige : aia apa in masina ba! si curge! baaaa! mentionez ca aerul mergea in draci si era si o zi cu un nivel de umezeala destul de mare, ceva gen sauna de Baragan. nu am intrat in panica si am inceput sa ma gindesc...becuri in bord nu-s aprinse, masina merge bine,deci ce mai raminea? prafu lu bucale si flori de tei din parcare! am tras pe dreapta si am verificat apa! curata ca lacrima si buna de baut la fel ca izvoru minunilor! [cine bea asa ceva, sai fie de bine!] am ajuns la destinatie si am zis intr-o pauza de lucru ca ar fi bine ca la intoarcera acasa sa avem si ac in masina dar fara partea acvatica! am dat jos torpedoul si am desfacut filtrul de aer, si avind in vedere ca spatiul e mic am folosit un telefon cu camera si am facut fotografii ale dezastrului

dupa care am inceput operatia de curatare care nu necesita decit miini subtirele si o cirpa,dupa care operatia de desfundare la care ai nevoie de ceva lung si subtire usor flexibil si de asemenea de miini subtiri!si ca verificare putina apa care sa antreneze praful si ce mai ramine pe acolo,apa turnata cu grija si care trebuie sa curga prin pipa de sub 'buricu masinii'[termen tehnic cu greu gasit].care nu am mai fotografiat-o caci se pare ca mai e pe aici pe forum pe undeva.

sper ca pot fi de folos cu istoria asta si celor care nu au astra g ydth! timp de lucru: demontat torpedou 2 minute, filtru de polen 1 minut, cascat gura cu camera si facut misto 10 de minute, curatat si desfundat 5 minute, montat totul la loc 10 minute [un surub si o clema lipsa si cu greu recuperate].{ se poate da jos si pipa de aer care e in drum pina la filtru si care e pusa fara nici o clama si se scoate usor si se pune usor}
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR