Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bondo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt fericitul si totodata nefericitul Sad posesor al unui Opel Corsa D 1.4 benzina.
Dupa numai o luna si 900km rulati a aparut o problema la partea electrica.
In timp ce mergeam a scazut relantiul la 500 rot/min. Am oprit pe dreapta si am constatat ca se aude un zgomot ciudat ca un tacanit in bord. Dupa numai cateva minute a inceput sa miroase a ars in habitaclu si a iesit fum prin gura de ventilatie din partea stanga.

Dupa 2 zile de service cei de la Opel nu stiu ce are Question

Daca stie cineva care ar putea fi problema PLEASE ADVICE.
Crying or Very sad
Skip ads

  • firmamav

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
daca a iesit fum e nasol,nu poate nimeni sa-ti spuna ce are numai dacastie intai ce e ars acolo,s-ar putea ca din cauza unui scurt sa se arda vreo siguranta iar atunci nu merge si altceva,asa ca ai grija scoate-i borna de la baterie nu merge asa
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
bondo a scris:Salut! Sunt fericitul si totodata nefericitul Sad posesor al unui Opel Corsa D 1.4 benzina.
Dupa numai o luna si 900km rulati a aparut o problema la partea electrica.
In timp ce mergeam a scazut relantiul la 500 rot/min. Am oprit pe dreapta si am constatat ca se aude un zgomot ciudat ca un tacanit in bord. Dupa numai cateva minute a inceput sa miroase a ars in habitaclu si a iesit fum prin gura de ventilatie din partea stanga.

Dupa 2 zile de service cei de la Opel nu stiu ce are Question

Daca stie cineva care ar putea fi problema PLEASE ADVICE.
Crying or Very sad


Salut.
Scoate capacul tabloului de sigurante, pune contactul si vezi ce releu tacane. Poti sa pui mana pe ele ca sa simti acel tacanit. Dupa ce identifici releul respectiv te uiti pe capacul tabloului sa vezi carei componente ii corespunde si verifici cap-coada acea componenta (fire, mufe, etc.).
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
daca are numai o luna si 900 km dute cu ea la garantie si spune-le alor. e pacat sa nu profiti de garantia pe care o ai la o masina noua. dute pana nu e prea tarziu si afecteaza si altceva. bafta
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Atata timp cat masina e in garantie nu umbla tu la ea du-te la ei sa o rezolve.
  • bondo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor. Very Happy

Am fost cu masina la Opel si mi s-a spus ca de vina sunt ceasurile de bord (turometrul si cel de la combustibil). Ele scoteau acel tacanit.
S-au cam chinuit pana ce si-au dat seama. Oricum important este ca mi-au facut comanda de ceasuri si vor veni in 10 zile. Pana atunci voi merge asa.

Sper ca atunci cand vor veni ceasurile nu vor mai uita nimic sa-mi monteze pentru ca acum mi-au uitat un holsurub de la torpedou si trepida urat cand mergeam .
Asta e "Traim in Romania ............."
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR