Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Junkyard

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am un VECTRA C GTS cu un sitem audio cu o magazie de 4 cd-uri pe care as vrea sa o schimb cu un dvd auto.
Am gasit pe net rama de cd.
Problema este ce cabluri trebuiesc cumparate sau cum se instaleaza un dvd pentru ca nu vreau sa pierd afisajul,deorece am inteles ca daca inlocuiesc unitatea originala Siemens nu mai apare pe afisaj decat data si ora.
Si de unde as putea sa cumpar aceste cabluri?
Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • california

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2005 3.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cu cat vinzi unitatea veche?
  • sergiulean

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ma intereseaza si pe mine cum pot sa schimb cd-playerul original de pe vectra b2 cu o alta unitate audio, dar intervine problema displayului care nu-mi mai arata nimic fara casetofonul original, are cineva idee cum se procedeaza ?
  • gone_in_59sec

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
te duci la targul de masini vitan sunt 4 firme care se ocupa cu asa ceva dar cei mai buni sunt primul magazin de langa gratar si acolo ai sa gasesti mufa speciala care iti trebuie tie pt a nu pierde comenzile de pe volan si nici afisajul de la calculatorul de bord....dar sa stii ca mufa aceea costa frate...cred ca e in jur de 2.5 mil...parca asa stiu eu ca mi-a cerut si tot acolo au si rama daca ai nevoie si iti pot schimba ei pt 600000 de mii si dvd-ul ca sa nu te bagi tu sa mai strici ceva
Skip ads

  • sergiulean

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
problemai cas din cj o sa trec pe la reprezentanta opel di cluj sa vad daca gasesc asa ceva
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Junkyard a scris:Salutare.
Am un VECTRA C GTS cu un sitem audio cu o magazie de 4 cd-uri pe care as vrea sa o schimb cu un dvd auto.
Am gasit pe net rama de cd.
Problema este ce cabluri trebuiesc cumparate sau cum se instaleaza un dvd pentru ca nu vreau sa pierd afisajul,deorece am inteles ca daca inlocuiesc unitatea originala Siemens nu mai apare pe afisaj decat data si ora.
Si de unde as putea sa cumpar aceste cabluri?
Va multumesc anticipat!

ce cabluri?!
masina are mufa euro...pt toate functiile
care e problema daca nu mai vezi pe display nimic....DVD dc mai pui Wink
carcasa costa 50ron(targ)...150ron (la reprezentante)problema o sa fie la culoare...dar se poate vopsi
daca mai ai si touchscreen la DVD ce mai faci cu comenzile dp volan.......e mult mai cool
  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
1.Chair daca mufa ta este ISO "EURO" ea nu va mai fi compatibila 100% cu noul Player. Compatibilitatea se va rezuma la alimentare, iesiri difuzoare si forma. In consecinta vei avea nevoie de un cablaj adaptor care de ex. la Falcon costa cam 50 de euro.
2.DVD-ul pe care vrei sa il cumperi ar fi bine sa fie VDO Simens (se gasesc la Falcon), astfel vei avea mai multe sanse ca sa functioneze display-ul si comenzile pe volan (de altfel foarte folositoare)
3.De preferat ca DVD-ul sa aiba mufa EDI (external display interface).....si cred ca asta spune deja multe Smile

florianu
  • Junkyard

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Va multumesc mult pt ajutor!
Skip ads

  • maryo fast

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2004 gts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut am un opel vectra c din 2004 si am montat pe el un dvd 2 din universal ,dar nu imi mai merge calculatorul de bord ,stie cineva cum pot sa rezolv problema>
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
maryo fast a scris:salut am un opel vectra c din 2004 si am montat pe el un dvd 2 din universal ,dar nu imi mai merge calculatorul de bord ,stie cineva cum pot sa rezolv problema>

Nu se poate ! Sau folosesti si ecranul original al masinii sau cumperi o interfata adaptoare daca suporta aparatul si care costa cat el Very Happy

CristianTM.
  • maryo fast

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2004 gts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pt raspuns,eu sunt multumit de dvd ca are si navigatie ,am instalat si camera de mers inapoi numai ca nu mai pot sa vad consumul si tot ce avea display-ul......tot am sperat ca exista o modalitate sa rezolv problema dar nu exista nimic.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
sergiulean a scris:ma intereseaza si pe mine cum pot sa schimb cd-playerul original de pe vectra b2 cu o alta unitate audio, dar intervine problema displayului care nu-mi mai arata nimic fara casetofonul original, are cineva idee cum se procedeaza ?

O sa-ti afiseze doar ceas, temperatura si data....fara RDS!
Skip ads

  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu in seama si pun o intrebare stupida.
O mufa ca cea din poza alaturata dar cu toate 36 firele pe ea cum se numeste ?
Am schimbat si eu Siemensul NCDR1100 (saracul nu mai lua cd-uri de nici un fel) cu un MP3 player dar acu nu mai dispun de comenzi volan,BC,si navigatie.
Si m-am gandit eu ca se poate adapta cumva HU original undeva in torpedo-ul masinii in loc la magazia de cd-uri, iar tot ce ma incurca este partea de mufa incercuita cu rosu, pentru ca nu gasesc o asemenea mufa cu toate firele.


Sau daca daca aveti voi vre-o idee mai buna decat a mea, sunt deschis la sugestii de orice fel si orice natura.
  • challange30

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Din nefericire sunt si eu in aceiasi problema cu schimbatul caset siem cu unul 2din. Cineva mai sus a spus ca exista un "adaptor" pt a nu pierde comenzile de pe volan si BC-ul masinii. Mai poate sa confirme cineva, existenta ei? Daca da , poate ne si "deseneaza" sa vedem si noi ce trebuie sa cumparam sau sa cautam. Mersi anticipat
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pentru a putea folosi comenzile de pe volan in functie de diferitele modele de cd dvd auto trebuie facute cateva modificari cu inlocuirea unor rezistente de pe placuta comenzilor
si folosinea unor adaptpare pe noile aparate daca acestea suporta comenzile trebuie sa aiba in spate o mufa tip jack ca astea din imagini
  • challange30

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2010

  • Mesaj Privat
multumim lucio, mai ales pentru pozele atasate. In legatura cu inlocuirea unor rezistente de pe placa comenzilor ....... CEATA TOTALA Smile
  • vectrastra

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am montat dvd tuchscreen pe vectra c iar unitatea veche am montat-o in portbagaj cu fire trase prin bord pana in spate iar cand vreau sa vad consum si altele deschid portbagajul,putin incomod dar le am pe amandoua
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
vectrastra a scris:am montat dvd tuchscreen pe vectra c iar unitatea veche am montat-o in portbagaj cu fire trase prin bord pana in spate iar cand vreau sa vad consum si altele deschid portbagajul,putin incomod dar le am pe amandoua

Shocked Laughing Laughing
Asta e foarte tare, daca vrei sa vezi consumul deschizi portbagajul ? Pe unde pe interior sau exterior ?

CristianTM
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@vectrastra
poti pune ceva poze ca sunt curios cum ai facut si cum l-ai montat in porbagaj
  • challange30

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2010

  • Mesaj Privat
senzational ! am trait sa o vad si p`asta =))). Poate ma ajuta si pe mine cineva cu rama adaptoare 2DIN pt Vectra C. multumesc


ps : romanul este inventiv si se adapteaza din mers Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR