Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Se pare ca m-au invins greutatile si asa ca m-am reapucat iarasi de fumat dupa aproape 7 luni de pauza... Sad Am tot vazut la amici de ai mei tigara electronica
pe langa faptul ca nu e ca tigara normala, pe care daca ai aprins-o trebuie sa o fumezi pe toata, altfel arunci pe bune banii pe geam ( nu ca fumand nu i-ai arunca..), din asta tragi doar cand simti nevoia de fum, nefiind nevoie sa o "fumezi" toata. Exista recipiente cu nicotina care are diverse arome, concentratii diferite de nicotina... Aveti careva? Cum e? Merita sa mai dau banii si pe aia?
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pacat ca nu ai rezistat....baiatul meu a fumat 6 ani si vad ca de un an si o luna, fara nici un tamtam, in liniste, inca este pe metereze si sper din inima sa nu se mai apuce de tutun! Daca doresti "electronica", este bine..... (bine pe dracu Smile) ....sa iei una cu esenta la sticluta, nu cu cartus preincarcat, fiind mult mai putin costisitoare in timp. Are un amic al meu la set de doua bucati, incercand si eu de cateva ori una din ele. Spilul lor...spun producatorii, este faptul ca nu detine gudron...doar nicotina, substanta care depinde dependenta! El estimeaza ca o sticluta il tine 6-7 luni, pretul uneia variind intre 15 si 20 lei. Ce sa zic....cea mai buna tigara este cea pe care nu o fumezi...
Poate reincerci varianta asta.... Smile
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
geambasu da ce faci aduni puncte?
  • NazdRazvan

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Corsa 1995 c12nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
m-am reapucat de fumat dupa un an si patru luni de pauza....la un necaz
Skip ads

  • corsanu_deva

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Se pare ca m-au invins greutatile si asa ca m-am reapucat iarasi de fumat dupa aproape 7 luni de pauza... Sad Am tot vazut la amici de ai mei tigara electronica
pe langa faptul ca nu e ca tigara normala, pe care daca ai aprins-o trebuie sa o fumezi pe toata, altfel arunci pe bune banii pe geam ( nu ca fumand nu i-ai arunca..), din asta tragi doar cand simti nevoia de fum, nefiind nevoie sa o "fumezi" toata. Exista recipiente cu nicotina care are diverse arome, concentratii diferite de nicotina... Aveti careva? Cum e? Merita sa mai dau banii si pe aia?



Salut, am eu tigare electronica din aia de care zici!
Avantaje:- mult mai eco decat tigarea normala, ea eliminand doar un fel de abur care nu este deloc deranjant pt cei din jur, deci poti fuma linistit cam oriunde!;
- costuri incomparabil mai mici fata de tigarile normale, necesitand doar o investitie de inceput (in functie de tigarea aleasa si restul componentelor aferente ei)';
- posibilitatea de a alege diverse arome si concentratii de nicotina (asa e la tigarea care o folosesc eu)

Dezavantaje:- din cate am inteles picaturile astea pe baza carora functioneaza tigarea nu ar fi realizate tocmai din substante ok pt organism (de parca gudronul si monoxidul de carbon ar fi!)
- preocuparea continua pt intretinerea tigarii (adica sa nu uiti bateria sa ti se descarce deloc, sa ai tot timpul picaturi la tine, curatirea atomizorului, etc).
Parerea mea e ca merita! Acum depinde de fiecare persoana in parte!
Lasa-mi mesaj pe privat si iti trimit linkul site-ului de unde mi-am luat tigarea si de unde ma aprovizionez de consumabile!

Toate cele bune! Smile
  • FanBertone

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Mor dupa "tigarea" ta Very Happy
  • corsanu_deva

  • Mesaje scrise: 146
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
andreimireuta a scris:Mor dupa "tigarea" ta Very Happy


?
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Tigarea electronica nu e ca sa te lasi de fumat, aia e ca sa reduci costurile.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si eu folosesc o tigara electronica EgoSun .O am de 3 saptamini , si intr-adevar se c am cunoaste la banii aruncati pe pachetele de tigari . In 3 saptamini am cumparat doar 4 pachete de Kent , in rest bag electronica. Am cumparat-o de aici cu tot cu accesorii , m a costat 190 lei
https://www.clubopel.com/lin...ww.new-gadget.ro/
. Sper sa merite in timp investitia.
  • roonie7769

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Tigara aia este doar prelungirea agoniei. Sfatul meu este sa va lasati de orice lucru care are legatura cu viciul asta. Se poate! S-au nu mai exista vointa! Succes!
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
E greu ca nefumator sa dai sfaturi dar la fel de bine cred ca tine de fiecare sa gaseasca in sine puterea sa se lase . Daca sa cauta substituente sau ajutoare e ca si cum ai spune ca esti vegetarian si mananci cateodata o friptura . Deci ori ne lasam ...
  • roonie7769

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Problema este ca eu dupa 16 ani de fumat cate doua pachete pe zi nu cred ca sunt chiar "nefumator". Treaba cu substituentele este foarte adevarata. Incercati sa va puneti psihicul la treaba si cand credeti de cuviinta lasati-le dar de tot. Credeti-ma ca merita!
Skip ads

  • herculescu007

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Daca nu exista Vointa sa le lasi degeaba !,
eu am 11 ani de cand nu mai fumez ,Si cand am zis ca ma las de fumat asa am si facut,
si am fumat timp de 15 ani , in ultimul timp fumam chiar si 2 pachete de tigari pe zi ,!
deci se poate !
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
de la 1 mai 2011 am spus gata cu tigarile. motivatia a fost in primul rand lipsa banilor si apoi m-am gandit sa-i fac un cadou fetei mele care cu o zi in urma implinise un an. fara electronica, fara pastile.
sper sa ma tina mult si bine pentru ca in trecut am mai avut doua perioade in care m-am lasat si apoi m-am reapucat.
in prezent nu ma tenteaza sa fumez, nu ma deranjeaza cand stau printre fumatori, sunt bine cu psihicul din acest punct de vedere.
imi urez succes in continuare si le doresc acelasi lucru tuturor celor care s-au lasat de curand de fumat si sufera din cauza asta.
  • davidion37

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am reusit si eu, dar cu foarte mari eforturi. Am deja 3 ani si jumatate de cand m-am lasat. Dupa 15 ani de fumat. Succes tuturor persoanelor, care au vointa!
  • Alex-Carol

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1998 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
eu nu mai fumez de 10 ani .iar ca fumator am vreo15 la activ.m-am lasat f usor (si eu m-am mirat)pur si simplu mi-am dat seama k imi dadeam " foc la bani".(nu toti ii castigam usor).ambitie si determinare .se poate numa sa vrei.
  • ruduluipl

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2012

  • Mesaj Privat
se poate sa te lasi...dar cu vointa se face tot....eu am 3 anu decand nu mai fumez.....totul a inceput cand m-am imbolnavit....racit rau....gripa....o saptamana nasoala....tuse....dupa o saptamana am incercat o tzigare...si nu mai mergea....si uite asa m-am hotarat sa le las de tot....
  • opelgti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 dty
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
eu cred ca se poate sa te lasi de fumat...asta am facut eu acum un an....mi-am propus si am reusit.....am economisit bani care parerea mea ai ardem....si sanatatea in primul rand....
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Este greu sa te lasi de fumat, poate pentru unii dintre noi foarte greu. Am inceput cu o tigare Assos in liceu si am fumat timp de vreo 12 ani diverse marci. Nu exageram, un pachet la 2-3 zile. Ca o paranteza, tigarile prin anii '90, mi se pareau mult mai "gustoase" decat cele din anii 2000 si peste. Cu lasatul de fumat a fost in etape. Le-am rarit pana am ajuns sa fac pauze foarte lungi. Aveti grija cu ce umpleti timpul pentru perioadele care erau alocate tigarilor. Unii rontaie una alta, altii se desurca mai bine. Cum sublinia si cineva mai sus, neaparat cu vointa. Ganditi-va ca o faceti pentru sanatatea voastra si a celor din jur, si pentru portofelul vostru, mai ales in vremurile astea "crizate".
  • hannibal53

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2006 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Anul acesta se implinesc 10 ani (Da! ZECE!) de cand m-am lasat de fumat impreuna cu sotia mea... A fost ca o competitie in care ne-am demonstrat ca se poate, desi sotiei mele i-a fost mai greu. O vedeam ca este in prag de-a renunta si asta imi dadea putere si mai mare. Ea, la randul ei, ca sa nu fie mai prejos decat mine, a luptat pana a reusit.... desi a durat mai multe luni. Fiica noastra a fost foarte fericita la randul ei ca nu se mai fumeaza in casa, caci, indirect fuma si ea impreun cu noi (parinti inconstienti!). Chiar si prietenii, cand vin in vizita fumeaza mai putin, mai cu jena, si asta in locuri ce se pot aerisi usor (balcon, bucatarie). Toti se minuneaza (si simte si o oarecare doza de invidie care imi intareste hotararea luata) cum am reusit sa facem AMANDOI acest pas. Aveti dreptate, trebuie sa ai vointa si sa constientizeze ca iti "tai craca" singur fumand chiar si "electronic".

Pentru cei ce cocheteaza cu ideea de-a se lasa de acest "sport", MULT SUCCES! caci este posibil, daca vrei!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR