Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • deleted-763

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2005

  • Mesaj Privat
As vrea sa imi explice cineva care este in cunostintza de cauza cum sta treaba cu numerele straine . Stiu ca daca imi aduc din germania o masina pot circula cu ea 3 luni cu acele numere apoi daca nu poate fi inmatriculata in romania trebuie iar scoasa din tara si iar alte 3 luni etc ... daca aduc din germania o masina si o scot pe la vama la giurgiu pot circula cu ea inca 3 luni ?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
parca era 6 luni.
numai ca nu prea am vazut numere de germania pe la noi. daca iti cumperi masina de acolo primesti alte numere, temporare, valabile 1 luna si atit (cica le spune numere de þol -zoll/vama). daca nu o inmatriculezi in luna aia adio.
faza cu tinut masina, scos din tara, revenit etc. ... e pentru masini care nu "se cumpara" ci ramin pe numele persoanei straine. asa ca nu se pune problema inmatricularii.
... sau pentru masini aduse din italia. la aia numerele nu se schimba niciodata, indiferent de cite ori se vinde masina. numai ca politia are un "ochi" special pentru masinile astea. daca umbli cu asa ceva esti oprit la fiecare 100 de metri (cu exagerare, evident).
  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
daca iesi pe la giurgiu nu se pune ca bulgaria nu e in ue.iti spun sigur ca sunt din giurgiu si daca se putea asa imi schimbam masina in fiecare an cu una din germania.
ideea e sa iesi pe la nadlac , dai o tura si te intorci(la 3 luni - sigur)
am un prieten in aceeasi situatie si deja a iesit de 2 ori din tara ca sa poata sa mai mearga cu masina.
faza mai naspa e ca poti demonstra ca esti in regula doar cu stampila de pe pasaport si ca sa nu se ia politia de tine trebuie sa ai procura la masina
nu e chiar asa cu politia prietenul asta al meu merge de un an cu masina asa si nu l-au oprit de mai mult de 5-6 ori
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR