Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am facut drumul de trei ori dar nu am reusit la nici unul sa ajung pe drumul netaxabil care este in paralel cu autoroute 4 din Franta stiu ca ar fi o bifurcatie la Strasbourg dar nu am vrut sa ma incurc.Poate stie cineva acest traseu,multumesc anticipat.Ungaria,Austria,Germania nici o problema.Nici pe gps nu am fost sigur cu acest drum de evitare si pana la urma am ales drumul stiut este cel mai scurt-dar in loc de taxa autoroute pueam sa am ceva economie de traseu ca la drum lung nu se stie...... Oricum pe 9 ian 2008 am reintoarcerea in Paris poate voi evita autoroute 4 cu taxa ei cu tot.La multi ani la toti membrii.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
instaleazã-ti Autoroute 2007 (microsoft) sau Route66 si comparã cu ce stii tu (cu ce ai pe GPS)
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La iesirea de pe autostrada din Germania, pe directia Strassbourg, se ajunge pe o autostrada sau sosea ceva mai ingusta si cu ziduri de beton in stanga si dreapta.
De-acolo se merge tot pe directia Strassbourg, se "intra" oarecum inspre centrul orasului, chiar in zona unde incep cladirile se lasa in partea dreapta un showroom Opel Smile. Mi-am lasat gps-ul in masina (aviz amatorilor) si nu stiu sa-ti spun exact, dar parerea mea e sa consulti bine harta, am facut traseul de trei ori, prima data am platit pe autoroute in jur de 60-70 euro pana in Paris, dar dup-aia am prins ruta ce merge oarecum paralel cu autostrada si drept sa-ti spun se ajunge oarecum in acelasi timp. Poate max. jumatate de ora intarziere pe soseaua normala.
Soseaua e dreapta, enervante sunt satele si rond-point-urile, dar cu toate astea, mai delectezi ochii, mai tragi de volan si iesi cu cateva zeci de euro mai ieftin la drum.

Desigur, daca te grabesti, folosesti impecabilele autostrazi frantuzesti.

Consulta cu atentie harta, recomand sa folosesti GoogleEarth sa te documentezi in cel mai mic amanunt, pentru ca e bunutz traseul pe sosea.

Drum bun!
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mersi pentru informatii si daca ai cumva drum prin Paris sunt dator cu o bere
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
De-acord cu berea! Undeva in zona Pompidou, sa prindem o crashma irlandeza unde se bea berea calda Very Happy

Instaleaza GoogleEarth si urmareste traseul exact. Foloseste zoom-in si zoom-out ca sa stii pe unde te afli. Noteaza strazile pe hartie. Daca nu te descurci cu traseul, da-mi PM si pana duminica dimineata iti dau concret solutia.

Week-end cretz!
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
se poate inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR