Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • narcisinho

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut
vreau sa cumpar un opel tigra si as vrea sa`l iau din Germania (anul `96-`97) dar am inteles ca nu pot sa`l mai inmatriculez in RO...AS vrea sa stiu si yo din ce motiv
si inca ceva...as vrea sa stiu din ce an incepe EURO 3 la tigra pt ca am vazut multe anunturi in care proprietarii spun ca au EURO 3 pe tigra din 96-97
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut !
In primul rand s-a discutat aici despre normele de poluare ptr motoarele cu care a fost echipata Tigra de nenumarate ori .
Ca sa te lamuresc, pe Opel Tigra atat varianta 1.4 cat si 1.6 nu au fost puse motoare care sa indeplineasca norma de poluare EURO3 ci DOAR Euro 2 si e posibil ca cele ce incep cu C sa fie Euro1(aici nu sunt foarte sigur).
Dupa cum urmeaza:
x14xe - 1.4 16v 90 cp
c14sel
x16xe - 1.6 16v 106 cp
c16sel
Se poate inmatricula Tigra cu unul din aceste motoare, taxa de prima inmatriculare fiind de aprox 2500euro ptr motoarele de 1.4(x14xe) si 2900 ptr motoarele de 1.6 (x16xe), daca c-urile sunt tot euro 2 se aplica aceleasi taxe, daca sunt euro1 , trebuie calculate .

Iar daca nu crezi cele spuse, cel mai bine intri pe http://www.rarom.ro/cs-uploads/anexaf.pdf , iti printezi cererea, vezi pe site la rar (www.rarom) ce taxa trebuie platita pentru acea cerere , intri in legatura cu vanzatorul din Germania si ii ceri toate datele despre masina , completezi cererea, o depui si astepti raspunsul celor de la RAR .

Salutari !
  • gabby1984

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Tin sa te anunt ca tigrele care sunt fabricate incepund cu 97-98 si eunt echipate cu motoare de 1,6 16V au doar 100CP....cel putin asa spune programul meu de piese pe care il am la servici Very Happy
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, am facut o generalizare, ca nu aveam nici un program la indemana cand am scris acel post . Embarassed
Skip ads

  • gabby1984

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Lucrez intr-un magazin de piese auto de import...si sincer.. imi trec multe informatii prin fata ochilor....
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Din pakte ma simt nevoit sa-mi pun Tigrutza in vanzare pt ca m-am dat la volkswagen golf 5 nou noutz! imi pare fff rau de ea dar mai rau imi pare sa o vad in garaj cu praf pe ea! asa ca aviz amatorilor : Tigra 2000 limited edition ,full! Astept mesaje pe adriano872 pe messenger!
  • vialy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.4 cmc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva sa-mi zic a si mie ce preturi sunt la TIGRA model 95 - 98 cu motorizare de 1.6 in germania ! ?

Se merita o deplasare pana in germania ? .... vreau si eu cateva sfaturi !
  • Black Pearl

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Se merita, mai ales acum cand s-a modificat taxa.
Cauta aici preturi:
www.mobile.de
www.autoscout24.de
  • Claudiuionut

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Aici nu este topic de vanzari. Si mai mult, tu inca nu ai dreptul la un anunt de vanzare. Si nici macar nu te-ai uitat la data ultimului post, mai e putin si se fac 3 ani. Nu incerca sa ocolesti regulamentul! LDivora
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR