Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Buna dimineata,

Am citit azi dimineata pe forum si un coleg spunea ca exista un service diesel in Pantelimon care are pe stoc electrovalva din pompa de injectie ( aceea pe unde de obicei curge motorina si urca la ECU , mai ales la Astra Y17DT).Am verificat si este adevarat , au pe stoc aceasta electrovalva :

- electrovalva - 350 ron - se poate vinde si fara montaj in locatia lor.
- demontat + montat+manopera+tester - 250 ron

Total : 600 ron.

Adresa : Strada Depozitului nr.4,

Pantelimon

0788.998.709

0788.021.551

0788.437.318

0745.021.551

totaldieselservice@yahoo.com
Din ce mi-a explicat tipul de la service , este la 200 m cum intri pe centura spre Afumati , in spate la Acumulatorul.

Sper sa fie de ajutor aceste informatii.
Skip ads

  • bmehedintu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
m-ar interesa si pe mine codul de la aceasta nenorocita de spill valve pentru y17dt
poate o mai gasim si prin alte parti
multumesc frumos
0723325095 bogdan
  • hoinarel

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Actualizare 2009:

PRETUL EI ESTE DE 645 RON + TVA.
PRETUL MANOPEREI DE 367 RON + TVA. IN CAZUL IN CARE ADUCETI MASINA TREBUIE FACUTA O PROGRAMARE.
  • trandafir123

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
isi niste grasi nesimtiti astia de la totaldiesel, am fost sa ma interesez de pompa de injectie si ce credeti ca mi-au zis?! , ca ma costa 500 ron ca sa mi-o demonteze si sa mi-o monteze la loc si 200 ron ca sa o verifice, nu vreau sa ma gandesc la ce imi ziceau dupa ce o verificau, cel mai probabil imi ziceau ca trebe alta si uite asa baietii au fraierit pe unu de 700 ron, tare nu? aaaa, si inca ceva, pompa aia nu e mare lucru de dat jos si de pus la loc, e aproape banal, asa ca dragi prieteni fiti cu ochii in patru cand va duceti la mecanic si nu va lasati pacaliti.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
trandafir123 a scris:isi niste grasi nesimtiti astia de la totaldiesel, am fost sa ma interesez de pompa de injectie si ce credeti ca mi-au zis?! , ca ma costa 500 ron ca sa mi-o demonteze si sa mi-o monteze la loc si 200 ron ca sa o verifice, nu vreau sa ma gandesc la ce imi ziceau dupa ce o verificau, cel mai probabil imi ziceau ca trebe alta si uite asa baietii au fraierit pe unu de 700 ron, tare nu? aaaa, si inca ceva, pompa aia nu e mare lucru de dat jos si de pus la loc, e aproape banal, asa ca dragi prieteni fiti cu ochii in patru cand va duceti la mecanic si nu va lasati pacaliti.

trandafir123 vad ca esti din buzau.Ia incearca aici si iti spun ca nu vei regreta ca te-am trimis la el
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=49440
  • popdtica

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
stie cineva vreun mecanic bun prin cluj napoca? sau zona cluj? ca am si eu necazuri cu pompa de injectie... si nu stiu cum sa rezolv problema
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR