Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
masina este o astra cu motor y17dt din 2001 iar bordul ca si martori este cel cu sase martori nu cu 5 adica intre martorul de ulei si cel din stinga mai este un martor de avarie care la masinile dupa 2003 nu se mai aprinde iar erorile sunt date tot de masinuta cu cheita.

mentionez ca martori din bord adica ledurile sunt functionale iar traseul arata ok doar ca martorul masinuta cu cheita si martorul de ulei nu se aprind orice am incercat (alimentati din exterior sunt functionali) masina in mare merge bine dar problema ca martorul de avarie inafara de cel cu masinuta cu cheie sta aprins , dupa ce am testat-o a dat urmatoarele erori :
p0380 - posibil de la bujii sau ceva legat de ele ca martorul sta aprins numai nu motorul rece dupa se stinge
p0335 - senzor volanta sau calculator injectie - asta ramane de vazut
p0571 - ceva cabluri sau intrerupatorul de la pedala de ambreiaj

postez in numele altcuiva care este si el forumist dar stiind ceva mai multe am zis sa ne facem mai usor intelesi - iar treaba asta o fac datorita smenarilor care "fac" masinile "mirese" iar dupa te duci si te spinzuri--apropo martorul din bord era acoperit cu izoler negru ca sa nu se vada ca este aprins.

primul pas va fi repararea calculatorului de injectie si verificarea aparitiei lui p0335

mersi mult si astept sfaturi
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
P0380 - glow plug circuit A malfunction - Vre-o bujie dusa
P0571 este de la frana - switch A circuit malfunction - Probabil microswitch-ul de la pedala de frana este dus sau nu face contact
P0335 - senzorul de volanta - Nu cred ca ar avea ceva cu, calculatorul de injectie
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
intrebarea este ce se mai poate face cu bordu sau de ce nu se aprint este vreo sansa ca atunci cind sa jmecherit klometraju sa fi stricat integratul de pe el
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR