Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • medionion1956

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Signum 2003 Z 20 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pe drumul dintre Deva si Hunedoara,inainte de a intra in loc.Barcea pe partea stg.a sensului de mers a aparut de vreo 2 saptamani o reprezentanta Opel.Poate cineva sa imi spuna ceva despre ea,a beneficiat cumva de servicile ei,e doar pentru prezentare de masini noi sau acorda si asistenta tehnica sau service.Ma intereseaza calitatea serviciilor si a lucratorilor.Mi-am cumparat anul trecut in decembrie un Opel Signum Z20NET, an fabricatie 2003 si as vrea sa-i fac o inspectie"ca la mama lui"M-ar interesa sa-i setez computerul de bord sa imi afiseze consumul si eventual sa-i activez (daca are)navigatia.Daca nu imi puteti da relatii despre reprezentanta de care v-am intrebat ,indrumati-ma spre un service opel SERIOS si de CALITATE aflat in zona mea(locuiesc in Deva).Va multumesc anticipat si numai bine va doresc.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ªtiu pe unul din mecanicii de la reprezentanþã ºi este un tip extraordinar. Mi-a lucrat la maºinã când lucra la Lazãr compani.
  • medionion1956

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Signum 2003 Z 20 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Lazar compani e fosta reprezentanta Opel din Deva de pe str.Horia?Era un electrician auto(inalt tipul)foarte bun acolo dar am auzit ca a plecat la reprezentanta la Sibiu.Stii ceva de el?
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Lazãr doar a vândut opeluri. În service are orice merge pe 4 roþi.
Tipul de care spun este mecanic nu electician. Dacã numele îºi spune ceva, îl cheamã Gabi.
Skip ads

  • medionion1956

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Signum 2003 Z 20 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Stii cumva daca astia de la reprezentanta Opel noua,au un electrician auto bun?Eventual poti sa-l intrebi pe Gabi(nu imi spune nimic numele lui)daca cel care se ocupa de partea electrica la reprezentanta se pricepe ca lumea la partea de calculatoare de bord.Ti-am spus mai sus ce vreau sa fac la Opelul meu.Sa setez calculatorul de bord pentru mai multe functiuni.Sau poate imi recomanzi tu un electrician auto care se pricepe.Apropo,la noi in zona se aduna pe undeva "opelistii"?
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Încã nu se adunã. Deocamdatã suntem puþini pe forum dar avem un tpoic dedicat
https://www.clubopel.com/vie...hlight=hunedoara.
Poate începem încet-încet sã ne vedem ºi noi sã mai schimbãm opinii.
  • lica78

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ar trebui sa ne intalnim.
  • medionion1956

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Signum 2003 Z 20 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Chiar ca ar trebui sa ne intalnim. All Bandi,pe topicul indicat de tine nu a mai scris nimeni din 17.10.2007.Ce facem?Nu miscam nimic?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Scuze, dar am fost plecat. Sigur cã putem sã ne întâlnim dar discutãm pe celãlalt topic pentru cã aici suntem Esti OFF TOPIC
Ai citit si pagina 2?
https://www.clubopel.com/vie...4621&start=20
  • baxter_hd

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Trebe sa imi duc si eu maine masina la service-ul de la santuhalm. am un opel tigra. sunt mecanici buni pe acolo? Respect
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
PAI EU AM AUZIT PE CINEVA CA NU PREA SE PRICEP LA MASINI ,CEI DREPT EU N-AM AVUT DE A FACE CU EI ,SI NICI NU VREAU,FEREASCA DUMNEZEU DE UNA CA ASTA,ASA CA NU SMAI STIU CE SA ZIC!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mecanicii sunt buni. Unul dintre ei este vecin cu mine si la el imi duc masina pentru intretinere. La interpretarea rezultatelor de la tester stau mai slab intrucat la mine au ratat unul.
Skip ads

  • masculine_3d

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cam cit ar costa o verificare a masini la acest service opel din deva?am un corsa si cam face probleme
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe forum. Nu prea facem reviziile la reprezentanta dar poate vom reusi sa te ajutam. Incercam sa reinchegam clubul in judet asa ca te asteptam la intalniri.
https://www.clubopel.com/vie...621&start=440
  • masculine_3d

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspuns dar nu stiu unde sa duc masina altundeva ca am dus-o la tot felul de service-uri si nu se pricepeau si bineinteles m-a costat o gramada de bani si tot nu m-au rezolvat.sau daca stie cineva un service bun pt opel?pls!ca nu ii dau de cap.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai ce probleme ai la masina?spune poate te putem ajuta in vreun fel!detaliaza putin!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mai degraba trebuie sa posteze problemele in "camera de garda" sau sa deschida un topic nou la "probleme tehnice" in conditiile in care nu s-a mai discutat de aceste probleme.
  • kemetro

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z 19 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am fost astazi la sevice-ul OPEL din DEVA. Am avut un contact la usa din spate defect (un fir rupt etc); mi-au schimbat si 2 bujii incandescente. In general am fost multumit:
- pro: un electrician (un tip inalt) foarte de treaba, mi-a explicat toate problemele, mi-a oferit o gramada de explicatii
:tipul de la magazie foarte de gasca (l-am intrebat care este pretul mai multor piese...a fost OK
- contra: pretul Smile 314 (piese si manopera)
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Mi-am comandat o Opel Corsa 111 years edition de la reprezentanta Opel din Deva(Autohuber). pana acum am nemultumiri in legatura cu contractul,dar sper sa nu fie probleme cu masina! in august trebuie sa-mi vina masina..sper sa fie totul ok. oricum o sa scriu totul pe forum sa vada si altii.
  • kemetro

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z 19 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am revenit in Deva pentru o revizie la Opel. Am reusit sa fac doar jumatate, asta din cauza preturilor foarte mari in comparatie cu service Opel Focsani. Spre exemplu: ulei 5w 40 Supreme plus 80 ron / litru fata de 65 ron/ litru, filtru motorina 160 ron fata de 75 ron, etc (filtru polen, ulei). In total am cheltuit 641 pe mai nimic. Personal am cerut sa-mi explice diferenta de pret. au motivat ca ei aduc produse originale. Chiar asa? Oare la Focsani ce aduceau? Masina a mers perfect, fara nici o problema cu filtrul vechi de motorina. In fine .. cum se spune NU ESTE PROST CINE CERE .....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR