Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare.am la portiera sub bandou o infundatura in tabla si as fi tare curios daca a incercat cineva experimentul acesta: http://www.metacafe.com/wat...nt_with_airduster sau daca ma lamureste cineva daca e un feon special sau unde gasesc acel spray.
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut, sincer ... ar trebui sa fie ok toata treaba. Cineva zicea ca a incalzit cu feonul, iar ca sa raceasca a folosit un tub de gaz pentru bricheta. Lasi si tu 5-10 min sa se incinga tabla si dai repede cu gaz pana ingheata. Numai ai grija sa nu fie in garaj ca ... miroase si sa nu faca poc Smile

Spor
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vedeti ca mai e un topic pe tema asta.
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vlad am gasit si eu celalalt topic dar la fel lumea a ramas cu intrebari daca sa incerce sau nu si ei aceasta metoda.iar eu fiind in aceeasi postura mam gandit sa deschid altu poate asa vede mai multa lume sau poate vede cineva care a avut curajul sa incerce experimentul ala cu feonu.daca nu incerca nimeni o sa ma incumet eu si saptamana viitoare il fac eu adica incerc.Smile inspectoratul sincer cu tubul acela de gaz mie frica sa incerc o sa ma mai interesez sau poate pana ma apuc eu, vine cineva care a incercat sau cu o idee mai buna ca sincer nu vreau sa fac poc:).
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@bastard Toata chestia este foarte usoara cu indreptatul tablei. Tu cand dai cu feonul tabla se incalzeste, se dilata si se inmoaie ...... Ce iti trebuie atunci este ceva care sa iti raceasca tabla instantaneu sub 0 grade ... aici intervine gazul. Torni repede gaz, care iti raceste instantaneu si strange tabla, fortand-o sa revina la forma initiala ... sunt si ceva spraiuri care racesc, cu azot lichid cred ... dar banuiesc ca costa destul de mult si fac exact acelasi lucru. Daca dai o cautare pe youtube, metacafe ... o sa gasesti si ceva filmulete, am vazut eu acuma cateva luni ca facea cineva tot cu gaz.

Numai atentie, poti sa indrepti asa numai in cazul in care indoiturile nu au cute, daca s-au facut deja cute pe tabla ... tinichigeria te asteapta Smile

Sper sa te descurci si ... let us know the results.


P.S. (experiment Smile )
Incearca sa scuipi pe jos si pune peste gaz dintr-o bricheta (dai bricheta la maxim sa iasa mult gaz odata) si ai sa vezi ca scuipatul ingheata ... la
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
poate reusesti sa si filmezi ceea ce faci...multa lume ar aprecia gestul.
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mmm interesant cu scuipatu. : Laughing oricum o sa ma mai uit o data la la portiera sa vad cum se prezinta lovitura si daca cred ca se merita sa incerc o sa ma apuc sambata sau duminica sa vad cum am timp.intai sa ma duc sa ma interesez de sprayul acela dar sa se mai opreasca ploaia ca vad ca e urat afara si nu este chef de treaba Sad.va tin la curent.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@bastard vezi ca merge numai daca tabla este impinsa in interior, adica ii dai un pumn la portiera, si sa nu mai dai toata usa jos faci asa. daca tabla este sifonata nu iti va merge
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sunt tare curios daca va merge; mie mi-a indoit cineva aripa fata-stanga, probabil a incercat sa iasa cu spatele din parcare. O sa pun maine o poza, sper sa va dati si voi cu parerea daca merge experimentul de mai sus Wink.
LE Am revenit cu poza.



Ultima modificare facuta de @dyS la Mar 11 Mar, 2008 3:00 pm
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asteptam Smile
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,082
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am 2 semne de usi din parcare. Si eu astept... sa se faca timp frumos sa incerc operatiunea sau va astept pe voi cu vesti concrete. Very Happy

LE: Am feon Very Happy , am si spray de brichete, mai imi trebuie un cap de la alt spray (deodorant cred) ca sa pot sufla gazul afara.


Ultima modificare facuta de ririnel la Mar 11 Mar, 2008 7:45 am
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Poti sa incerci sa iti iei un tub din acele de incarcat brichetele din piata. Am incercat experimentul de mai sus (gaz dap pe apa sa vad daca ingheata) si a facut o pojghita mica de geata, oricum nu am dat cu mult gaz din acela.

Un tub de gaz de bricheta e intre 5 si 10 lei deci nu e chiar asa mare pierdere.
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Maine daca este soare fac si eu pe prieten cu un A4 care are tabla stramba pe langa busonul de la rezervor. Este numai putin adancita dar sunt sigur ca se rezolva fara nici o problema.

Daca reusesc maine va anunt rezultatele.
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
baieti stiu ca eu am inceput discutia cu experimentul asta dar in loc sa fac treaba asta mam bagat si am cumparat un spray pt. facut triplele negre si mi leam colorat. le-am mai inchis si stopurile de ceata si a iesit bine adica mie imi place.treaba cu tabla o las pe saptamana viitoare.am vazut tot cemi trebuie la praktiker.sa auzim numai de bine.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Tot legat indreptarea loviturilor.
Baietii din Sibiu spun ca deja exista cineva care care detine o scula de genul asta.
Ce parere aveti?
www.youtube.com/watch?v=SdVpvL_FpoQ
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dj taotao treaba asta cu ventuzele este si la noi in oras adica stiu baieti care fac numai asa ceva dar noi vb despre feon si gaz.si oricum de unde am putea lua asa ceva.e de tinut in portbagaj treaba asta:).eu is curios daca merge experimentu care lam descris mai sus,asta era ideea.ce neai aratat tu sigur o sa mearga.multumim pentru varianta ta.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,082
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am fost puturos si nu am facut nimic.
Promit ca nu mai aman mult.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am o astfel de indoitura si de mult ma bate gandul sa ma apuc de ea, dar mi-e frica sa nu fac vreo prostie. Astept pe cineva mai cu tupeu sa incerce operatiunea si apoi incerc si eu. Sau imi fac front de lucru pe dacia lu taica-meu ca are si ea una pe usa.
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ventuze se gasesc si la noi, http://phoenix.dmail.ro/pro...7625-103&np=4 aduse din Italia, e un site ce vinde tot felul de gadget-uri Smile
  • ciubiwrx

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 X25TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
a incercat cineva schema cu spreiul?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR