Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.Sunt un nou membru al clubului Opel prin cumpararea unui opel Vectra B motor 1,6 benzina,16V,cod motor X16XEL.As dori sa impartasesc din experienta membrilor mai vechi in ceea ce priveste alegerea unui filtru aer sport.Cat costa,de unde l-ati achizitionat,s-a cunoscut vreo diferenta,considerati ca a meritat banii etc.m-ar interesa de asemenea informatii despre chip si esapament sport.Multumesc anticipat pt un eventual raspuns
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pt remapare fara chip intra aici https://www.clubopel.com/vie...amp;highlight=eds si ia legatura cu maiandrei
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu andrey_zr1 si-ti aduce filtru de aer. Eu mi-am luat de la K&N pt locasul original. Intra pe www.knfilters.com si vezi mai multe, daca te intereseaza filtru K&N. Este si un kit cu filtru conic.
  • unQ
  • *
  • 49 mesaje
  • din 30 Jan 2008
  • Vectra 1997 X16XEL 1.6 16v
  • Dolj
  • unQ

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am kitul cu filtru conic, creste un pic consumul dar castigi in jur de 5 cai putere.
Skip ads

  • deleted-21201

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca se castiga putere in plus , si eu am k&n conic
pot spune ca asa am luat masina, cu el pe ea , dar de avantaje...................uneori am senzatia ca baga praf si ulei in debitmetru de aer; filtrele vin unse cu ulei de noi , bascacatrebuie curatate
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Ia legatura cu andrey_zr1 si-ti aduce filtru de aer. Eu mi-am luat de la K&N pt locasul original. Intra pe www.knfilters.com si vezi mai multe, daca te intereseaza filtru K&N. Este si un kit cu filtru conic.


Salut
Cum se comporta masina?
Eu am o Vectra B 1.6 16v si ma interesa si pe mine filtru pt.locasu original nu kitul de admisie
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sergiu, eu nu am constatat vreo crestere semnificativa de putere. Posibil sa fie dar nu e sesizabila. Ma refer la cel in carcasa.
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Da ,am un coleg care a pus in carcasa K&N la un passat si zice ca merge mai bine.
Dar ce avantaj ai cu el,doar ca poti sal speli de cate ori vrei si atat,ca pe langa mai dai banii si pe solutii de curatat,a mea are 101 hp si as vrea sa o fac sa se infiga si ea mai bine,dar nas vrea modificari sa stric masina.

Multumesc
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Un filtru sport pe langa cresterea mica de putere iti asigura si o crestere(mult mai mare) a prafului bagat in motor. Pentru X16XEL se poate folosi si un chip daca ai ECU BZKU. Avea electronistul un asemenea chip(nu stiu daca il mai are). Am facut si eu o proba cu un ECU modificat asa si tragea mult mai bine. Nu stiu daca de 122 de cai dar e o mare schimbare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR