Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:De la Cota 1000 sui pana la Pestera pe asfalt. O mica portiune e neasfaltata, dar practicabila cu masina joasa. Ca idee poti sa sui si spre Babele daca nu mai e inzapezit.
Multumesc pt.raspuns,am fost anul trecut pana la Piatra Arsa unde era capat de drum asfaltat....am crezut ca nu mai dau voie (asa am vazut la TV)ca sa surpat soseaua..Spre Babele fara masina..clar nu? ms
Skip ads

  • Adrian Frigo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Vizitati ”comuna” Târgoviste(am fost eu azi)sã vedeti ce drumuri ”bune”gãsiti! Mad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La noi tot judetul sufera,la capitolul drumuri, inclusiv A1 partea noastra de judet are probleme grave. Singurul drum din judet cat de cat acceptabil, fara denivelari si gropi e Gaesti-Targoviste-Ploiesti.
  • iulian.ciobotaru

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Cunoasteti starea soselei dintre Rm. Sarat - Ianca - Viziru - Tandarei - Fetesti (autostrada)? Varianta Focsani - Braila - Harsova - Constanta este mai ok fata de prima varianta?
Skip ads

  • iOpel

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Alege clar varianta a doua. Tocmai ce am testat ambele trasee, una la dus si una la venit. In zona Ianca iti rupi masina, iar in zona Tandarei (cu toate ca m-am jurat ca nu mai calc cu anvelopele pe acolo), au plombat soseaua (total aiurea) ce necesita asfaltare integrala. Oricum, dupa parerea mea, zona Baraganului mi se pare cea mai sinistra parte de tara, dar asta e alta discutie.
De la Bacau la Focsani stii ca drumul e bun (european), apoi de la Focsani la Braila e drum national, destul de OK. Taxa de pod la Giurgeni e 11 lei si drumul e acceptabil.
  • iulian.ciobotaru

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am ajuns in Eforie pe ruta pe care am testat-o in ultimii 4 ani: Bacau - Focsani - Braila - Viziru - Harsova - Constanta - A2 ( parte a autostrazii care iese in Agigea) - Eforie. Portiunea Focsani - Braila este buna, cu mici exceptii (o trecere la nivel de cale ferata care iti rupe masina daca nu esti pe faza) dar ar trebui sa mai fie semnalizata in curbe. Noaptea nu prea le observi daca esti furat de faptul ca o poti calca cu 80-90 km/h. Braila - Harsova nu mai prezinta portiuni ca in anii trecuti de reabilitare, se circula foarte bine. De varianta Braila - Tandarei - Fetesti am uitat imediat ca o persoana ce se intorsese pe aceasta ruta mi'a povestit numai lucruri de "lauda" intr-o benzinarie.
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
braila-viziru-cuza voda-gura ialomitei-harsova-constanta foarte bun, s-au terminat lucrarile la podul de la albina
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Daca avem colegi din zona care citesc aici, cat de rau e tronsonul Tg Jiu - Petrosani? Am ocazia sa merg pe Valea Jiului, n-am mai fost de mult pe acolo, stiu ca e superb, dar inteleg ca se lucreaza la greu, semoafoare etc. Cat timp se pierde cu asteptatul la semafoare?

Multumesc.
Skip ads

  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare colegii...cum este drumul(soseaua) de la Hateg spre localitatea Rau de Mori-Balan- Hidrocentala Gura Apelor- Poiana Pelegi - Lacul Bucura...adica sa ajung la Lacul Bucura din Retezat si vreau sa stiu cat se poate merge cu masina. multumesc
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nu a fost nimeni prin zona asta?
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare Nelule!
Eu am fost acum 20 de ani la Bucura, dar pe jos, nu se poate ajunge cu masina, adica nu stiu daca intre timp au facut vreun drum forestier ceva, desi din cate tin eu minte terenul e f accidentat, dificil chiar.. Am mers de la Ohaba de sub Piatra pe DJ667A pana aproape de Popas Turistic Pietrele-Cabana Pietrele( la vremea respectiva asfaltat doar 25%, restul drum forestier dar practicabil, de acolo e un traseu montan pana la Bucura prin padure apoi pe creasta prin Curmatura Bucurei la lac.
Ceea ce ai gasit tu pe maps pare practicabil pana la Gura Apelor maxim. Poate vreun coleg din zona stie mai bine si te ajuta.
Drumuri bune sa ai!
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare Danutu ! tot tu esti atent cu mine,am vazut ceva pe Youtube cu soseaua pe care am aratat-o pe harta,care, pare ca se poate ajunge pana la Poiana Pelegii cu masina,dar vreau sa stiu sigur daca se poate si pana unde pot ajunge,de colegii care au fost recent.Am in plan sa plec saptamana viitoare in concediu cu gandul sa trec si pe acolo...te salut pe tine si sotia ta...numai bine
Skip ads

  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Doar ce m-am intors din zona. Din ce am discutat cu gazda unde am stat, dupa baraj spre Poiana Pelegii drumul este destul de prost, Daca nu ai ceva masina 4X4 sau ceva de genul mai bine nu. Cel putin daca e masina ta si te doare sufletul pentru ea. Pana la baraj se circula bine intr-adevar, e drum din dale de beton, nu poti s-o alergi, dar nici n-o chinui. Cel putin asta este informatia culeasa de mine de la gazda la care am stat, mai departe de Rau de Mori eu nu m-am dus.
Eu personal nu m-am incumetat, mai ales ca am bagat in perioada asta si Sarmisegetuza Regia si mi s-a luat de cei ~20 km de drum neasfaltat. Am preferat alte "atractii" ale zonei.

Si update la intrebarea mea, daca tot am pus-o si nu a raspuns nimeni: pe Valea Jiului se lucreaza, sunt ceva portiuni semaforizate, dar nimic de speriat. Daca esti in concediu cum am fost eu si nu ai nici o graba, atunci poti merge linistit pe partea aia. Din pacate in ziua cand am fost eu a plouat, nu am prea avut ce admira, mai ales ca vroiam sa face si ceva opriri in acest sens. Cu alta ocazie.
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos Klaus 74 pentru informatiile cele mai actualizate de la tine...!
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare
cine imi poate spune si mie cum se prezinta drumul pe traseul teius-blaj-medias-sighisoara?
multumesc
  • Eu_SiLvIu_yo

  • Mesaje scrise: 269
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut Mircea! La Teius drumul e bunicel, Blaj-Medias cam nasol e o portiune de vreo 10 km parca full de gropi si denivelari, prin Medias e praf si cum iesi din Medias spre Sighisoara e lin! Drumuri bune colegii!
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
drumul Ramnicul Valcea- Curtea de Arges- Campulung Muscel cum este ?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am fost in aprilie pe el si era destul de bun cu exceptia unor portiuni unde drumul nu are gropi dar este valurit, si plombat,un prieten care a trecut cu un cielo ( 4 persoane in masina )care are suspensia destul de moale i s-a parut prost Wink

LE
poti sa vezi diferite portiuni din el si in google/maps nu difera cu mult de starea lui din 2012 cand au trecut ei pe acolo
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ms
deci trebuie mers prudent, Zafira e cam joasa si trage cateo burta pe drumuri din astea.
Cu astra pot merge pe orice drum.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
klaus74 a scris:Salut,
Doar ce m-am intors din zona. Din ce am discutat cu gazda unde am stat, dupa baraj spre Poiana Pelegii drumul este destul de prost, Daca nu ai ceva masina 4X4 sau ceva de genul mai bine nu. Cel putin daca e masina ta si te doare sufletul pentru ea. Pana la baraj se circula bine intr-adevar, e drum din dale de beton, nu poti s-o alergi, dar nici n-o chinui. Cel putin asta este informatia culeasa de mine de la gazda la care am stat, mai departe de Rau de Mori eu nu m-am dus.
Eu personal nu m-am incumetat, mai ales ca am bagat in perioada asta si Sarmisegetuza Regia si mi s-a luat de cei ~20 km de drum neasfaltat. Am preferat alte "atractii" ale zonei.

Si update la intrebarea mea, daca tot am pus-o si nu a raspuns nimeni: pe Valea Jiului se lucreaza, sunt ceva portiuni semaforizate, dar nimic de speriat. Daca esti in concediu cum am fost eu si nu ai nici o graba, atunci poti merge linistit pe partea aia. Din pacate in ziua cand am fost eu a plouat, nu am prea avut ce admira, mai ales ca vroiam sa face si ceva opriri in acest sens. Cu alta ocazie.

Gazda ta e cam prost informata, imi pare rau ca n-am fost pe faza cand ai postat intrebarea ca iti spuneam. Da, pana la baraj drumul este cum ai spus tu, insa pot sa zic ca a fost reabilitat de la baraj spre Poiana, mai ciudat este la primul pod dar nu ca nu se poate trece. In rest tot drumul a fost pietruit.
Am un prieten care a venit luni de acolo iar eu urmeaza sa plec duminica viitoare in Poiana.

Deasemenea legat de defileu, de la Manastirea Lainici pana la Targu Jiu drumul este brici, exista parca 2 semafoare dar este brici. Pana la Bumbesti Jiu faci 10 minute.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR