Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei care i-am stresat de pe acest forum cu intrebari legata de problema mea cu febletea mea(a se citi masina) revin dupa un test pseudo agrafa (de fapt si pe tester imi dadea la fel eroarea) am descoperit urmatoarele coduri:

  • 0303 DTC P0303 Cylinder 3 Misfire Detected
  • 0352 DTC P0352 Ignition Coil 2 Control Circuit
  • 0353 DTC P0353 Ignition Coil 3 Control Circuit

Bun deci cam clasica poveste cand e rece afara am probleme ,adica nu mai am putere momente cand merge in 3 ,Sa mai discutat pe aici .Am schimbat bobina de inductie circuitul electric verificat si rasverificat de baieti de la bosch .Acuma ce sa zic ,lumea (domnul marius Smile Constantean de al meu mi-a sugerat sa fac o curatire de injectectoare ,,, Probabil ca zilele astea respectiv maine o sa ajung si sa verific si bujiile dar repet astea se intampla in general cand e rece afara .Cine are o parere poate sa o arunce Smile nu strica un sfat ,Cu multumiri inca o data celor care i-am stresat
Skip ads

  • Moshuuuu

  • Mesaje scrise: 678
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ai verificat modulu de aprindere? Smile)))
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Very Happy sincer nu am luat-o cand au inceput problemele de la zero cu n serviciuri si m-am cam sictirit de ei asa ca o sa caut in constanta cu toate ca nu stiu daca voi gasi un electrician bun ca pana la urma pe electric pare problema .te anunt
  • caiacflavius31

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2008

  • Mesaj Privat
victor_n a scris:Very Happy sincer nu am luat-o cand au inceput problemele de la zero cu n serviciuri si m-am cam sictirit de ei asa ca o sa caut in constanta cu toate ca nu stiu daca voi gasi un electrician bun ca pana la urma pe electric pare problema .te anunt

stii cumva un electrician bun in C-ta ? vrea sa pun geamuri si oglinzi electrice ion locul celor mecanice. multumesc.
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am uitat ...dupa ce am citit pe aici s-ar putea sa fie important,,,am pus o substanta de curatat injectoarele laudatul methabond ... deja ma pus pe ganduri daca nu cumva de asta merge asa urat .Si cat despre faza cu electricianul nu stiu si eu il caut inca:)
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ok revin cu stiri ,am curatat injectoarele si intradevar erau destul de imbacsite ... nu am facut distanta mare dar diferenta se simte am sters erorile ... si acuma asteptam
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cat te-a costat? cat a durat ?...le-a verificat apoi si debitul ? garantie ceva ?...ca ma bate si pe mine gandul sa fac operatiunea asta. merci.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai 140 ron (plus bagat pe tester inclus in pret ) au testat injectoarele inainte sa le bage nu dadeau debit cum trebuie dupa ce au terminat dadeau perdea si nimic altceva ... Totul am facut la Class la iesire din lumina (la bosch pe varianta imi cerea 100 ron per injector ..... enorm )
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bun revin ca sa fie lumea edificata ... Dupa curatire si stregerea erorilor a reaparut o problema adica la viteza constanta tot mi se aprinde motorasul fara insa a ramane aprins ...Cu ajutorul lui Bogdan caruia ii multumesc inca o data pe aceasta cale sa dovedit ca clapeta de acceleratie nu numai ca era murdara ci teribil de murdara si imi facea probleme dupa o curatire cu un carb cleanear pot spune ca e ca noua ... Am fost la Bucuresti facusi deja 700 km si totul e super ok Smile
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
super tare...bravo.....multumim pt informatii si cati mai multi km fara probleme.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai fi avut un titlu mai explicit iti dadeam link din timp https://www.clubopel.com/vie...ghlight=throttle. Alex exact la fel a avut!
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
scuze dar Smile bine ca sa rezolvat
Skip ads

  • elektronyk

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 y 20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
victor_n a scris:am uitat ...dupa ce am citit pe aici s-ar putea sa fie important,,,am pus o substanta de curatat injectoarele laudatul methabond ... deja ma pus pe ganduri daca nu cumva de asta merge asa urat .Si cat despre faza cu

electricianul nu stiu si eu il caut inca:)


incearca la noul service Radacini de pe Aurel Vlaicu imediat cind cobori podul de la Dobrogea pe dreapta in sensul spre metro
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR