Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • VYO&EMY

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut nu am intrat prea des pe acest forum si nu stiu daca este bine unde adresez aceasta intrebare: am un opel astra caravan 2003 ,2000cm inscris anul trecut prima oara si am platit 61 mil lei pentru el si as dori sa imi spuneti daca stiti care este raportul de noxe sau unde scrie asta in talon , in carte sau in alta parte?va multumesc
Skip ads

  • johnnutz

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai manualul de utilizare si intretinere ar trebui sa scrie acolo. Dar sa ai grija sa citesti la tipul motorului tau! De ex. Z20xxx
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
http://www.informatiiauto.r...nmatriculare.html

aici puteti sa va calculati noua taxa de prima inmatriculare, iar diferenta dintre cea veche si cea noua, dupa multe drumuri si hartii, se va restitui....asa zice Vozganianu'
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am Opel Corsa C, fabricatie 2006, motor Z12 XEP (benzina), 72.000 km la bord (primul proprietar). Am facut astazi ITP-ul, care se face o data la doi ani. La ITP din 2010 n-am avut nicio problema. Acum mi s-a spus ca nu am trecut testul de noxe si ca trebuie sa fac revizia la masina (sa schimb filtrele), ca sa rezolv problema. Ok, voi face revizia, ca oricum o fac o data pe an, iar ultima am facut-o in aprilie 2011. Sunt programat la revizie saptamana viitoare. Dar ma intreb: faptul ca am filtrele neschimbate de un an de zile poate sa fie cauza problemelor la noxe? Sau sa fie alta cauza?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Poate sa fie si altele gen senzor defect.Cad te duci roaga-i sa faca si o diagnoza sa vezi daca totul merge in parametrii.
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pune cea mai scumpa/buna benzina OMV carerea 100 sau ce se mai gaseste pe piatza pune si un aditiv in rezervor inainte sa pui benzina macar 10 litri si apoi mergi si fa itp si o sa iti iasa..
bafta
cat despre filtre poate ar trebui sa le verifici cureti daca nu trebuie schimbate ...
alta cauza iti consuma ulei si atunci nu o sa iti iasa noxele...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR