Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • omu'rau

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sa incerc sau nu? sa-mi fac revizia la ei
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
yo zic k merita. am fost cu un prieten cu o astra h si totul a mers bn si pretul corect
  • omu'rau

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ce intelegi prin pret corect,ca acum sunt 15 mii de preturi corecte,nimeni nu are acelasi pret pentru o revizie,la toti difera
plus eram curios daca sunt ok baietii
  • RAN
  • **
  • 86 mesaje
  • din 19 Jun 2006
  • Insignia 2010 A20DTH
  • Alta tara
  • RAN

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am vrut si eu sa fac revizia de 2 ani la ei la o masina cu 15000 km. Smecherasul care mi-a raspuns la telefon mi-a zis ca se schimba si bujiile, pentru ca bujiile se schimba la nr de ani, nu de km. Stiu eu, poate expira Smile. am facut revizia la Dibas.

Am mai fost la ei cu alta problema, schimbarea unui rulment, nu ca mi-ar fi facut placere, dar era cel mai liber service. Azi, la vulcanizare, am observat ca nu au folosit piulita de la planetara care era in kit-ul cu rulmentul, ci au refolosit-o pe cea veche, iar prezoanele de la roata au fost stranse probabil cu pistolul pneumatic, abia a reusit ala sa le desfaca. Puteam eventual sa patesc ca el: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=26617
Skip ads

  • cabera

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Prima revizie la ei a fost ok, dar dupa urmatoarele nu mai am aceeasi parere. La ultima revizie au spus ca trebuie schimbate bieletele directie si am acceptat - s-au dus repede in magazie sa aduca piesele - ei nestiind ca masina este in garantie extinsa. Dupa ce a studiat putin cartea service si de garantie a masinii(am garantie extinsa la 4 ani gold- si reperele erau acoperite de garantie) incercand sa spuna ca nu sunt acoperite de garantie intr-un final a revenit si a spus ca nu are piesele pe stoc dupa ce tocmai le scosese din magazie. Am solicitat sa vad piesele si stupoare.....erau "after market". Datorita faptului ca trebuiau inlocuite pe garantie (cerere catre GM si primit piese de origine) nu au putut sa le monteze pe acelea. Deci, feriti-va de ei, pun pe masini piese aftermarket facturand bineinteles originale. Dupa o saptamana le-au schimbat cu cele venite pe garantie.
Asadar, mare atentie ce piese monteaza pe masina si pentru ce platiti!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nu pot sa nu-i dau si eu in vileag pentru ca sunt mafioti!

Avand un vecin "om de bine" am gasit masina lovita in bot cu urmatoarele avarii: placuta nr indoita, suport nr spart, bara interioara din otel indoita, urechile de prindere a farurilor rupte si capota motor aprox 2 cm indoita usor sub ornament.
Avand CASCO BCR am facut constatarea in Pipera la service-ul din titlu unde am si lasat masina la reparat considerand ca nu e o reparatie dificila si oricat de novici ar fi mecanicii nu au nevoie de prea multa stiinta din partea lor ca sa o repare. Total gresit! Nu numai ca aveau mecanici total neprofesioniști care mai precis au facut reparatia de mantuiala cat si piesele schimbate au fost ne originale.
1. Capota a fost revopsita si evident ca prezenta impuritati datorate cabinei de vopsire care cred ca nici nu avea filtre dupa cum arata intretinuta. Pe partea interioara au lasat urme grosolane de chit auto dupa repararea si finisarea celor 2 cm de indoitura usoara. Evident nu lipsesc si scursuri vopsea din fericire in parti cumva mascate. Desigur ca sunt parti din masina unde sunt urme de gazare findca nu au fost luate minime masuri de bun simt de protejare. Ornamentul cromat de pe capota la demontare din 6 suruburi de fixare a ajuns la final cu 3 rupte si evident ca nici nu am fost instintat de surpriza ca poate fraierul de client nu se prinde.
2. Cochilia barei de protectie a fost vopsita desi nu prezenta nicio urma de deteriorare probabil pentru a umfla nota de plata a asiguratorului. Evident ca partile din alta culoare si mai grav proiectoarele nu au fost bine izolate si au fost patate cu vopsea. Oare asa de greu ar fi fost sa demontezi 4 suruburi ca sa protejezi proiectoarele?
3. Ranforsarea metalica a barei nici nu a fost verificata daca e deteriorata desi se putea vedea cu usurinta ca aproape atingea ventilatorul radiatorului. La momentul in care am venit sa iau masina am reclamat-o si desigur ca am trebuit sa insist eu ca sa fie macar indreptata daca nu schimbata. La final dupa indreptare tot eu a trebuit sa insist sa o revopseasca desi prezenta urme profunde de la indreptare ca sa nu mai zic de vopsea sarita. Daca nu as fi supravegheat eu reparatia cred ca as fi plecat cu ea de acolo asa nevopsita si ar fi ruginit in cel mai scurt timp cu nadejde. Desigur ca toate colierele de plastic care sustin cablurile prin bara au fost rupte.
4. CEL MAI GRAV! Am luat masina din service si dupa ceva timp am observat ca nu mai am aceiasi vizibilitate noaptea cu farurile noi montate si reglate de service! Era inca iarna, ploua soseaua reflecta oare?.... Oare ce o fi? Sa nu fie bine reglate? De unde ? Magarii ca sa faca economie si sa castige cat mai mult de pe urma asiguratorului si evident a clientului fraier si-au permis sa monteze faruri chinezesti DEPO in loc de faruri de origine GM. Macar atata bun simt nu au avut sa puna VALEO care sunt in echiparea originala GM. Castigul? Pai, DEPO sunt undeva la 200 ron, VALEO undeva la 400 ron si pe GM original conform devizului lucrarii la 750 ron. Va dati seama cati client au fost poate in acelasi mod pacaliti mai ales in vremurile de glorie a vanzarilor de masini noi? Eventual la revizii cu filtre sau placute de frana macar....

Ok, la final, dupa amenintari si desigur ca as fi mers pana in panzele albe cu ei, poate si in instanta, nu numai cu reclamatie la Opel Ro care cred ca e chior, surd si mut ca e vorba de Ro o piata care accepta orice si mai ales ca tolereaza astfel de comportamente. De ce sustin ca e chior, mut si surd? pentru ca in momentul in care eu ma stresam cu masina in acest service Opel Ro avea un delegat care dadea din coada pe acolo. Am reusit sa schimb farurile pe original, sa vad si eu bine noaptea, desigur am ramas cu ornamentul de pe capota in 3 suruburi din 6 dar de scarba nu am mai insistat, desigur ca bara e inca patata de vopsea dar nu cred ca o mai pot scoate la fata si alta noua e mai proasta ca asta originala de fabrica, mai am repere gazate pe la motor dar asta e in final sa fie invatatura de minte si sa auda si altii ca sa se fereasca ca de dracu!

Feriti-va de Gold & Platin! Ce denumire de firma care de fapt caracterizeaza "calitatea" pe care o primesti !
scuze de greseli, dar am avut ceva de scris si destul de tarziu ca ora
  • betto_ro

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme cu acest service. Am fost la ei si anul trecut si acum o luna, pentru singurul motiv ca lucrez vis a vis de ei. A fost destul de ok prima oara. In afara de factul ca i-am rugat sa-mi schimbe si un bec de la proiector si nu-l aveau pe stoc n-am ce sa le reprosez.
In schimb anul asta (luna trecuta) au depasit orice imaginatie. Mi-au ratacit caietul de service!. De aici o intreaga poveste plina de minciuni din partea lor. Cand m-am dus sa ridic masina, tehnicianul care trebuia sa-mi predea actele si cheile s-a facut ca abia atunci si-a dat seama ca are in fata caietul de service de la alta masina care parasise service-ul mai devreme, bineinteles cu caietul meu de service.... Am acceptat cu calm situatia, am platit revizia si am plecat cu promisiunea ca a doua zi or sa repare greseala si or sa-l contacteze pe celalalt nefericit pentru a face schimb de carti. A trecut mai bine de o luna si n-am recuperat inca nimic de la ei. Sunt in continuare draguti si-mi explica de fiecare data ba ca n-a fost bun numarul de telefon, ba ca nu era acasa, ba ca n-a venit respectivul desi le-a promis....
Azi am sunat pentru a 10 oara si mi-au dat iar asigurari ca sambata au cartea mea de service. Doamne Ajuta Smile))))
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
SURPRIZA TOTALA!
De bine ce a multumit clientii a decedat brusc! Deci a dat faliment si s-a inchis. Pana la urma din cauza calitatii execrabile a service-lui cred ca a pierit pe limba lui. Am auzit ca ar fi fost lucru turcesc la baza (proprietar) asa ca e de explicat....

Deci nu mai e nevoie sa va feriti ca de dracu de acest service ca a disparut de pe piata!
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Da, a intrat in insolventa
http://0-100.hotnews.ro/201...at-in-insolventa/
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu are nici o trb lucru turcesc .il cunosc pe turc ,e un baiat de bun dar si-a luat niste agarici pe langa el .am fost si am luat de la iasi n masini.prima data am incercat sa nu apelez la el dar nu sa putut,zdrentele de acolo nu mau bagat in seama vreo 30 min , imi dadeau 2 litri de motorina cat sa ajung la benzinaria din Iasi ,au incercat sa nu imi dea presurile si cand mam dus la el sau rezolvat toate si incepant cu a doaua masina mau tinut minte si nu am mai avut nici o prob.cat despre astia din bucuresti ......alte panarame trb sa te rogi de ei sa iti faca un calc la o masina pe care vroiai sa o cumperi ,despre service nu stiu ce sa zic ca nu m=am dus la ei
  • aditzugl

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa-i dau in judecata ! Care se alatura ? Aceasta firma a pagubit multi oameni in tara ,printre care si eu cu 1300 Euro ,odata cu insolventa lor!
Cu cat suntem mai multi cu atat e mai bine !
Va salut !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR