Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gallardo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut!

Va rog sa ma clarificati si pe mine in urmatoarea privinta. Se da o masina inmatriculata cu numere definitive de Germania(deci nu de export). Proprietarul din Germania vine cu ea in RO. Poate fi inmatriculata in Romania masina aceasta fara sa mai fie necesare acte din Germania? Adica el pleaca cu numerele in rucsac si eu sa raman sa o inmatriculez aici. Deci intrebarea e: O masina inmatriculata in Germania cu numere, brief, tot ce trebuie poate fi inmatriculata in RO direct (fara numere de export & si actele aferente)?

Multumesc!
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu zic ca merge... faci un contract de vanzare-cumparare, iei actele masinii, numerele s-ar putea sa ti le ceara la politie si cam atat
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
NU cred ca merge. Cred ca ar trebui radiata de-acolo, desi totusi s-ar putea face radierea si dupa/ Rolling Eyes
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cel mai bine este sa radiezi masina in Germania,iti iei numere provizorii pt 3-5-10 zile,iti faci asigurarea si mergi in tara.Acolo pastrezi cartea de identitate,certificatul de inmatriculare si contractul de vanzare cumparare(daca este cazuul imputernicirea).Numerele le trimiti inapoi si iti inmatriculezi masina fara probleme.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR