Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
au ramas mirati?/ mai sa fie! ce baieti buni sunt ei sa ramana miratii. deci astia de la rar is niste(cuvan fff urat). au reguli numai de ei intelese.aceiasi masina,acelasi motor,an de fabricatie poate avea mai multe norme euro.numai ei inteleg.tu oricum nu primesti explicatii.
exemplu. vectra a cu noneuro,euro 1 sau euro 2.acelasi motor c20ne
vectra a cu c16nz la fel.noneuro,euro 1 sau euro 2.
vectra b cu z16xe idem.euro 3 sau 4.depinde de spaga.
si exemplele pot continua.
astea sunt numai cazuri de masini la care am avut certificatele in mana si am vazut nr de omologare.
vectra b cu y16xe deobicei o incadreaza la euro 2 daca e din 2000.

ce mirat sunt?
  • seby9966

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Oameni buni....eu era sa iau teapa mare cu o vectra a pentru un prieten.Masina era faina ...adusa in tara in 98.Smecherii de la RAR au omologat-o non euro cu toate ca in germania era euro 2.Daca o luati din tara ...deja inmatriculata va puteti da seama dupa urmatorul lucru:numarul de omologare la cele euro 2 se termina in X2.Daca este omologata noneuro atunci se termina doar in niste cifre (dara litere).
Succes la cumparaturi si atentie cand cumparati masini care in Germania sunt euro X.....tineti seama ca aici trebuie sa le inmatriculati iar cei de la RAR o omologheaza in functie de gazele scoase (nu de cele scrise in cartea masinii).Spun astea pentru ca vad zilnic oameni extaziati ca si-au luat vectra a din 95 cu 2000 de euro iar in tara este peste 3000.....dupa omologare stau cu buza umflata.
  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR