Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • emirela

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Rog pe cei care circula pe drumul asta sa ma ajute !
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,357
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ce vrei sa stii? Pe unde sa depasesti si pe unde sa stai calm? Smile
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,357
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ce vrei sa stii? Pe unde sa depasesti si pe unde sa stai calm? Smile

Scuzati, Exploreru-i de vina...

Later: am vazut ca te referi la camere...precizeaza mai exact zona unde te intere...
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai... fac drumul asta de vreo 6 ani, in medie o data la 2-3 luni.

Camere/radare fixe ai asa:
Intre Cluj si Turda sunt pe la Martinesti, Tureni si Copaceni, vreo 6 - 8 perechi
La Sacel e acel faimos radar laser, pe dreapta in sensul spre Sibiu, un cilindru gri-argintiu cu niste fante de sticla rosie, o sa-l vezi.
Nu se mai trece prin Pitesti, dar daca totusi vrei s-o faci, dai de fixe pe str. Negru Voda si Bd. Fratii Golesti (cu sens unic, parca dupa Mc.Donalds)
Daca ai GPS (iGO, MioMap), iti recomand update de speedcam pentru RO. Le gasesti acolo pe toate. Era si o discutie pe tema asta, pe forum. Eventual vorbeste si cu Operabilus la urmatoarea intalnire din Cluj.

Radare mobile... nenumarate Smile
Locuri unde ai sanse sa fie:
Am intalnit la Valcele, intre Turda si Unirea (si in Unirea), Aiud, Teius, Santimbru, Lancram, Sebes (la intrare si la iesire), intre Sebes si Miercurea Sibiului sunt cativa km de 2 benzi cu linie continua si stau baietii si la una si la alta (de obicei ii gasesti la intersectia cu drumul spre Câlnic, sau in zona).
In Miecurea Sibiului mai rar, in Apoldu de Sus parca e o portiune cu limitare la 30 si mai dai de ei pe acolo uneori, in parcarea de la Saliste (se vine tare la vale si e si linie continua, deci au sanse sa prinda mai multi, iar dincolo e o luuunga linie dreapta)
In Cristian si la intrare in Sibiu (zona aeroport), intre Selimbar si intersectia cu drumul spre Fagaras (sunt 4 benzi si se "calca" si acolo), Talmaciu 1 & 2, Boita.
Pe Valea Oltului la Balota, Calinesti, Brezoi, uneori si Caciulata - Calimanesti (aici mai pandesc si liniile continue, ca deh, vine lumea la statiune).
La intrare, dar mai ales la iesire din Rm.Valcea niste km buni, prin satele si comunele alea stau destul de frecvent, pt ca sunt si linii continue si coloane, asa ca au ce prinde.
Mai e un loc unde stau la panda la depasiri interzise, intr-o curba dupa Dedulesti (renumitul Dealu Negru cu mici), parca e intersectia cu Cotmeana. Se vine dupa niste serpentine si abia astepti sa scapi de camioanele din fata, iar locul ala e ideal pt asa ceva. Doar ca sari direct in bratele primitoare ale baietilor cu sapca alba. Ma rog, cand i-am vazut ultima data, era si o tanti in echipaj.
In rest, pe masura ce te apropii de Pitesti, sansele sa dai de radare cresc, pentru ca ai si unde s-o calci.
De la intersectia cu drumul spre Curtea de Arges se intra pe A1, fara sa mai treci prin Pitesti, asa ca ai scapat. Daca nu ii dai mai mult de 130km/h. Altfel e posibil sa ai placerea de a conversa cu ei pe teme de viteza legala...
Cam asta e...
Sper sa-ti fie de folos Wink
Skip ads

  • emirela

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc kT

Nu ma asteptam chiar asa detailat. MERCI inca o data.
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cu placere. Smile
Sigur nu vei da de ei peste tot, dar acolo i-am gasit eu de cand bat drumul asta.
Ziua intalnesti cam 5-10 echipaje in misiune (radare + "pândari") pe tot traseul, depinde de ora. Noaptea mult mai putin, spre deloc...
Se mai uita si dupa centuri, telefoane, becuri arse...

Uite link catre discutia despre fixele de pe Cluj - Turda:
https://www.clubopel.com/vie...12&highlight=
Auzisem un zvon si despre Valcele, dar nu stiu sa se fi montat. Sper ca nu... Embarassed
Celelate erau in martie, cand am fost si la intalnirea cu voi in parcarea de la Polus.

Ah, am mai auzit ca s-a deschis sezonul la rovignete... Mi-au confirmat-o cativa colegi.

In rest... drum bun! Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR