Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • bmicus

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: iasi
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Acu vreo luna am ramas fara servo prin Miercurea-ciuc - eu fiind din Iasi. M-am invartit pe acolo dar n-am reusit sa dibuiesc nici un service mai rasarit. Am ajuns in cele din urma la Opel Victoria. Dupa lungi povesti cu cei de acolo si dupa ce am stat vreo 2 ore pe langa service, ca vb. aia, nu aveam programare, am intrat inauntru. Mi-au schimbat releul si diodele de la alternator si ma asteptam la un scor destul de piperat. Am fost placut surprins sa constat ca toata distractia m-a costat numai 380 RON! Destul de putin am zis eu comparand cu ce am auzit de la colegii de pe forum cu probleme similare.
Ca o concluzie, cu exceptia timpului de asteptare mare, care pana la urma nu e vina lor,
au fost baieti super de treaba si rezonabili la pret.
As vrea sa aud acelasi lucru si de cei de la G&P din Iasi, da nu cred ca e posibil secolul asta.
  • bmicus

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: iasi
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am avut ceva probleme cu alternatorul (releu si diode) si am ramas fara servodirectie. am esuat pe undeva pe langa m. ciuc. dupa mai multe cautari am reperat opel victoria (dealerul pe m. ciuc). am fost la baieti, am descris problema si mi-au promis ca ma ajuta. si chiar m-au ajutat, dupa vreo 3 ore de asteptari mi-au rezolvat problema, si relativ ieftin adica 350 ron cu tot cu manopera. de mentionat ca aveau piesele pe stoc.
le multumesc baietilor de acolo si sper sa ia si altii exemplu de la ei.
  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR