Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nitrouxm

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut,sunt proaspat posesor de vectra b x16xel si asa din senin nu s-a mai ridicat acul de km mai mult de 15 km/h.Cum maresc viteza cade la 0 km si nu se ridica decat dupa ce opresc.Imi sta aprins si motorasul galben dar nu cred ca e de acolo ca mergea si cu el aprins....... daca ma poate ajuta cineva cu o solutie si unde ar trebui sa umblu ca meseriasi buni in oras nu am si la masini ma pricep destul
va multumesc
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Daca esti din Resita, mergi la Memory Service. Daca esti din Caransebes, tata unei prietene are un mic service si iti fac rost de o adresa.
Neaparat sa rezolvi si treaba cu motorasul.

Cu acul, e o problema recenta sau tot timpul a facut asa? Ai umblat la ceasuri recent? E posibil sa fie cablul de kilometraj, cauza.
  • marius1998

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, Vectra B nu are kilometraj pe cablu, ci electronic.Senzorul ABS de la roata stanga fata este responsabil cu transmiterea semnalului pt vitezometru.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Da, posibil sa fie si cum zice Marius... Stie mai bine ca are Vectra B.
  • nitrouxm

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
multumesc pentru sfaturi!
am rezolvat problema.........masina a avut pe ea un cd track si eu l-am schimbat cu un mp3 care s-a potrivit exact in mufele masinii si de acolo toata povestea : mp3 avea vreo 3 fire care cred ca afecta cu ceva acul de km si se oprea si din mers .........am scos din mufa masinii cele 3 fire si totul e ok acum..........becul galben era aprins din cauza AC care nu functiona din cauza unui contact imperfect.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR