Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am schimbat cd ul la masina mea(astra1.7 / 2000), iar in momentul in care il aprind parte de jos a display ului nu imi mai indica nimic.nu zic ca as vrea sa mi arate datele exact ca inainte dar macar dayta sa ramana acolo.am si eu un moft, dehhhh Wink .daca are cineva un remediu help pls!!!thks
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Taie firul de "antena electrica" Wink, eu asa am facut, e dtrept ca am folosit un "adaptator" (prelungitor, daca vrei, de vreo 15 cm lungime...) si am facut modificarea ACOLO, nu in cablajul masinii...
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Taie firul de "antena electrica" , eu asa am facut, e dtrept ca am folosit un "adaptator" (prelungitor, daca vrei, de vreo 15 cm lungime...) si am facut modificarea ACOLO, nu in cablajul masinii...


Deci ar trebui sa tai firul de la antena electrica si ce sa fac cu el?Imi trebuie un adaptor special sau cum ca nu am inteles prea bine...... Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am pus "Blaupunkt" care are un conector "standard" (adica ISO) fata de cel de la Opel diferenta este ca firele "PLUS PERMANENT" si "PLUS PRIN CHEIA DE CONTACT" sunt inversate...
Daca HU l-ai pus in atelier "baietii" ti-au facut probabil DEJA aceasta inversare...
Firul care ti-am recomandat sa il tai, il tai si gata, izolindu'l de cele doua parti... el este cel care "spune" displayului sa comute afisajul si la Astra G nu este folosit la altceva (de ex pentru antena) deci poti sa-l sectionezi linistit...
Modificarea se mai poate face si la Opel cu aparatul lor (TECH 2) fara sa tai nimic...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR