Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.Am un opel vectra c 2003 motor 2.2 si am un huruit pe spate.Din experienta mea ar fi un rulment.Intrebarea mea ar fi cam cat ar costa si daca se schimba greu.si mai am si un troncanit tot pe spate pe dreapta.Se aude cand sar peste denivelarile de la trecerile cu pietoni si gropi mai mari.De la ce ar putea fi?Sa fie vreo bucsa sau telescop?Va multumesc anticipat
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
inainte de a da banii pe rulment ridica masina pe cric si asigurate ca este rulmentl, posibil sa fie cauciucul devina, asta am patit eu, iar legat de troncanit verifica bucsile de la bara stabilizatoare si bieletele antirului
  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu am schimbat rulmentul pe spate . nu-ti dai seama daca o ridici pe cric/elevator. nu are joc , dar uruie rau de tot. Nu se schimba usor , tre sa desfaci etrierul , mai multe .... daca nu ai cu ce , nu te apuca . succes
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am rezolvat si eu problema.La mine era din cauciucuri.Le-am schimbat si nu-mi mai huruie
  • maximus meridius decimus

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu am un zgomot de fond destul de mare si nu stiu daca e rulmentul sau altceva. Imi da impresia ca e un zgomot de roata ovala cu toate ca rotile sunt echilibrate si nu am defecte pe ele si nici vibratii nu am in volan .Cum pot sa-mi dau seama cine este vinovat? Ar putea fi de la capacele rotilor?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR