Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Bursuc

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
As vrea sa stiu daca are cineva vreo idee cam in ce ar consta aceasta operatiune (mecanicii si inginerii auto sunt bineveniti cu idei). Masina la care ma gandesc este o suzuki vitara sau samurai de prin 93- 94. Daca cineva vrea cateva detalii despre masina am si ceva manuale de service.
De posibil este posibil si la msina asta eu banuiesc nu foarte greu; presupun ca as avea nevoie de o caseta de directie pt LHD si un bord. Pedalierul se muta la un service care se ocupa cu adaptarea masinilor pt scoala de soferi. (astea sunt presupunerile mele)
Pe langa presupunerile mele as vrea sa stiu si parerilor unor oameni mai avizati decat mine.
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
practic se poate dar intrebarea este daca RAR o va omologa asta e ceva ce trebuie verificat prima oara
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
RAR-ul o ologeaza daca ii schimbi farurile cu unele pentu mersul pe dreapta. Pe ei nu-i intereseaza unde sta soferul.
  • antoniodumitrescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 z10xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ce pot sa-ti spun e ca este foarte costisitor, din cate stiu ar trebuie facute printre altele:
- mutarea pedalierului;
- mutarea pompei de frana;
- modificarea conductelor de frana;
- reamplasarea pompei de ambreiaj ;
- modificarea instalatiei electrice (lungimile cablajului nu mai corespunde noi pozitii a tabloului de bord si a aparatelor de pe coloana volanului);
inlocuirea casetei de directie;
modificari ale caroseriei si a structurii de rezistenta.

si unde mai pui ca exista riscul ca rarul sa nu o omologheze
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:RAR-ul o ologeaza daca ii schimbi farurile cu unele pentu mersul pe dreapta. Pe ei nu-i intereseaza unde sta soferul.


Pe mine insa ma intereseaza unde sta soferul masinii care vine din contrasens si vrea sa intre in depasire. Asemenea masini sunt pericol public si cred ca nu ar trebui permisa inmatricularea in ro.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR