Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
poi manufaturer ar fi siemens sau cine dreaq face sistemele ncdc ncdr, mai bine zis cine le-a facut Sad. nici cu ala nu o sa rezolvi nimic pentru ca sunt discontinued de 6-7 ani Sad
Skip ads

  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva ce sistem de navigatie foloseste NCDR-ul ? Am inteles ca navteq este provider de harti. Dar oare software-ul ce neam o fi ?
  • nedeianu

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 2003 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu. Dar sistemul nu se poate schimba ca sa putem folosi altfel de harti?
  • razvannicusor

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
va salut. am si eu o vectra c 2003 y20dth , si am navigatie ncdc 2013. am downloadat hartile cu benelux,germania., le-am facut imagine cu nero . am bagat cd in unitatea ncdc 2013 si nu gaseste nicio harta. citeste cd 1-2 minute si spune sa introduc cd cu harta si scoate cd-ul. cum trebuie sa procedez cand scriu cd-ul cu hartile?
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
razvannicusor a scris:va salut. am si eu o vectra c 2003 y20dth , si am navigatie ncdc 2013. am downloadat hartile cu benelux,germania., le-am facut imagine cu nero . am bagat cd in unitatea ncdc 2013 si nu gaseste nicio harta. citeste cd 1-2 minute si spune sa introduc cd cu harta si scoate cd-ul. cum trebuie sa procedez cand scriu cd-ul cu hartile?


spunea cineva ca ar trebui sa fii in tara respectiva ca sa nu il mai scoata...
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu are legatura. Nu e scris corect mai mult ca sigur
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:Nu are legatura. Nu e scris corect mai mult ca sigur


si asta e posibil... eu le-am scris cu clone cd si cu alcohol 120. nu imi da nici o eroare dar tot le scoate indiferent cu ce l-am scris Sad
  • chircu_bogdan

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2010

  • Mesaj Privat
poate nu ai utilizat bine programul de scriere. poate iti da cineva in cd original sa vezi daca si pe ala il da afara


Ultima modificare facuta de chircu_bogdan la Mar 05 Oct, 2010 8:20 pm
Skip ads

  • razvannicusor

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu zic ca l-am scris bine... l-am scris cu nero. nici nu prea ma pricep la calculatoare dar sa imi spuneti cu ce il pot scrie sau cu ce program sau cum trebuie sa procedez pentru a-l scrie corect
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
razvannicusor a scris:eu zic ca l-am scris bine... l-am scris cu nero. nici nu prea ma pricep la calculatoare dar sa imi spuneti cu ce il pot scrie sau cu ce program sau cum trebuie sa procedez pentru a-l scrie corect

le-am scris eu mai sus.. clone cd sau alcohol sunt foarte bune pt imagini cluster by cluster. mai e unu imgburn parca ii zice
  • razvannicusor

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am descarcat alcohol si tot da cd afara. am deschis programul, am dat la image burning wizard. am bagat imaginea care avea harta in ea si am dat sa faca cd-ul si tot il da afara. am omis ceva cand l-am facut cd-ul. trebuia procedat altfel?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cred ca "imaginele" pe care le ai nu sunt bune, incearca sa mai cauti si altele sau cine ti le-a dat sa ti le mai dea inca o data
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu am trimis deja vreo 3 mailuri la cei de la siemens vdo si v-as ruga sa trimiteti si voi pentru a ii ruga sa le ceara celor de la navteq sa importe hartile si pentru sistemele ncdc si ncdr. aici se poate completa un formular

http://www.vdo.com/generato...udio%20Navigation



asta este mailul primit de la navteq:



Thank you for contacting NAVTEQ.

Unfortunately for your navigation system there is no map available for Central Europe. The decisions as to which maps are made available are not made by Navteq. NAVTEQ generate maps at the request of navigation system or car manufacturers. If we do not receive a request for specific countries then it may take longer to produce those maps. We are currently in the process of expanding our coverage in Central Europe. There are many countries covered in the Navteq database that are unfortunately not requested by the system manufacturers. For information regarding whether Central Europe will be available to Siemens Opel users in the future, we recommend you to contact your car dealer or system manufacturer directly.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to eubc_english@navteq.com


With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
www.navteq.com/contactus
  • cont-sters-3673

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
imaginile pe care le-am pus la pagina 6 sunt OK
sunt testate de mine ... si nu numai
ca sa MEARGA, niste sfaturi:
1. cuparati niste CD blank-uri <B>de calitate</B>; cu cat sunt mai ieftine cu atat sunt mai proaste. deci niste CD-uri de calitate sunt mai mult decat necesare; stiu! surprinzator, dar calitatea conteaza enorm
2. scrieti CD-urile la o viteza cat mai mica; as recomanda un 4x (cu CD-writer!). cautati un prieten care are un PC mai antic si un CD-WR vechi! surprinzator din nou, dar writer-ele vechi scriu cel mai bine!...
3. cat timp respectati 1 si 2 (si chiar daca nu) nu are imporanta cu ce program se scriu imaginile alea. Eu am folosit Nero si atat! Parerea mea e ca Nero e cel mai bun in cazul de fata ... in alte cazuri sunt altele mai bune.

Success!

Deci repet: 1. cd-uri de calitate si 2. scriere la 4x cu cd-writer sunt cele doua conditii care garanteaza ca vor merge la toata lumea!
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
un update de la navteq: au scos versiunea 2010-2011 cu toate ca anuntasera ca nu vor mai scoate nimic, tot fara romania Smile), dar au inclus pe langa cele 8 cd-uri de navigatie un al 9-lea cd care face update la sistemul ncdc si nu va mai lasa navigarea cu versiuni precedente ale hartilor. sfatul meu daca le gasiti pe torente sa nu le luati caci vor fi problematice daca nu sunt scrise bine.
  • Pisoiul cel Rau

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cu alte cuvinte: tot nu merge sa folosesti NCDR pentru Romania...
  • Bad ASS

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Harta cu Grecia a folosit-o careva? E functionala? De unde as putea sa o iau si eu?

Pe care cd se afla din cele de mai sus?
  • theking16

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
catalin_chilom a scris:Cum pot sa fac rost de un CD pt navigatie pe Europa de E.Cd-ul pe care l-am primit la masina este doar pt Europa de V.
Am un Opel Meriva de 2004 si care are Radio-CD model NCDR 2011! Multumesc anticipat!


Sal vreau si eu sa iau un cd navigatie tot de opel Meriva NCDR vreau cateva info daca se poate!Multumesc
  • crystian01

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Imi poate pune la dispozitie cineva o harta pentru ncdr 1500, un link ceva, care sa mearga....am incercat toate linkurile de aici si nu am reusit sa iau nici una..... pe PM eventual,
multumesc anticipat,
O zi buna!
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Bad ASS a scris:Harta cu Grecia a folosit-o careva? E functionala? De unde as putea sa o iau si eu?

Pe care cd se afla din cele de mai sus?


Salut.... sunt interesat si eu de harta Greciei..!
daca are cineva CD... rog sa posteze aici sau altundeva cu trimitere ..
multumesc anticipat..!
toate bune...
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR