Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Am cumparat un Opel Astra H second adusa din Germania si as vrea sa stiu daca am primit toate actele germane la ea.

Am urmatoarele acte:
- Zulassungsbescheinigung Teil 1 - pe care scrie datele noului proprietar si numerele provizorii de Germania pe 1 luna
- Zulassungsbescheinigung Teil 2 - tot aceleasi date plus modelul masinii si codul VIN
- Farzeugbrief - apar datele vechiului proprietar si toate datele masinii

Ma intereseaza daca astea sunt toate actele germane ale masinii, pe care trebuia sa le primesc.

In rest mai am asigurare, factura de Germania, etc, cu astea e in regula.

Merci
Skip ads

  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si pe mine ma inereseaza, mie imi vine azi masina din Germania, daca am ceva in plus sau in minus te anunt.
  • ytip

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Da, astea sunt actele pentru o masina cumparata din Germaia pentru persoana fizica...la pers. juridice nu ma pricep. Cat despre teil I, la mine sunt trecute toate caracteristicile tehnice ale masinii, VIN, tip, cilindree, Kw etc; deasemenea au stampile lucioase, oficiale. mai trebuie sa verificati macar seria VIN de pe talon cu seria masinii(la mine in partea dreapta jos, langa scaunul dreapta din fata sub o placuta).
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut Cristian.

Tu cum cumperi masina de la cel care ti-o aduce? E o persoana fizica sau firma? Eu am cumparat-o de la o firma care a adus masina din Germania, si mi-au facut factura de vanzare de la firma asta romaneasca la mine. Este suficienta factura asta pentru inmatriculat? Bine-inteles mi-au dat si factura cu care au cumparat-o ei din Germania.


Esti OFF TOPIC Tu ce masina iti cumperi acum? Cum faci cu taxa asta de poluare nenorocita pe care au triplat-o banditii de la guvern?
Skip ads

  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gfx8 a scris:Salut Cristian.
....


Masina e luata pe persoana fizica un polo pentru mama mea si cu taxa sper sa termin pana intra in vigoare ordonanta sau ce e .... oricum masina are 20000 km si e euro 4

Iti dau mai multe detalii cu ce am diseara cand ajunge masina la mine cu acte cu tot.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cam tarziu dar astea sunt actele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR