Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cosmin-aurel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pe data de 25 octombrie am fost la sibiu impreuna cu niste amici la juramantul unui bun prieten.eu cu opel inmatriculat in bulgaria si un prieten cu un fiat brava inmatr in tara.La intoarcere pe el l-a luat radarul.si i-a venit instiintare acasa sa declare cine conducea masina in data de 25 la ora de.......... in localitatea.............. cu viteza de 84 km/h. Akm ma gandesc daca eu am fost tot timpul in fata lui(ca eu aveam gps) mi-e imi vine acasa ceva de la politie?
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Tie, personal, sunt mici sansele sa iti vina, din moment ce masina e inmatriculata in BG.
Pt cazul tau sunt 2 variante:
1. ii trimite amenda bulgarului care (daca are cum) te va instiinta sau ii vor cere sa identifice persoana de la volan, acesta numindu-te pe tine si poate atunci sa iti vina acasa ceva;
2. in foarte multe cazuri politia romana nu se mai deranjeaza sa trimita amenzi cetatenilor straini pt ca de multe ori iese cu scandal si raman cu buza umflata (Romania a fost vazuta ca o tara in care politia ia spaga, nu lucreaza corect si abuzeaza si din cauza asta strainii apeleaza la notiunea de "discriminare" si au castig de cauza)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR